Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”, ruch Pawła Kukiza spadł na czwarte miejsce i został wyprzedzony przez Zjednoczoną Lewicę. PO odzyskało zaś zdolność koalicyjną.

Pierwsze miejsce z wysoką przewagą należy do Prawa i Sprawiedliwości, które według badania cieszy się poparciem 36 proc. Polaków. Platforma Obywatelska wciąż nie może dogonić formacji Jarosława Kaczyńskiego i przyciąga do siebie jedynie 24 proc. respondentów. Na spadku Kukiza zyskały obie partie, których notowania wzrosły o 1 proc.

Po raz pierwszy na trzeciej pozycji znalazła się Zjednoczona Lewica, na którą głos chce oddać 8 proc. badanych. To więcej niż wynosi obecnie poparcie ruchu Pawła Kukiza, które z prawie 30 procentowego wyniku spadło w okolice progu wyborczego. Obecnie może liczyć tylko na 6 proc. poparcia, czyli tyle samo ile NowoczesnaPL Ryszarda Petru. Do sejmu z takim samym wynikiem wszedłby jeszcze PSL.

Z sondażu wynika, że gdyby PO i PSL dogadały się jeszcze ze Zjednoczoną Lewicą to utrzymałyby się u władzy. Nie jest to nieprawdopodobne. Wielu politologów jasno wyjaśniało, że PO skręciło w lewą stronę.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również