Zjednoczona Lewica, czyli koalicja SLD, TR, Zielonych, PPS i UP, zaprezentowała swoje logo. „Nasze serce bije po lewej stronie” – mówią. 

Zjednoczona Lewica zdobywa całkiem niezłe wyniki w sondażach i waha się pomiędzy 8 a 11 procentami głosów. Próg dla koalicji wynosi aż 8 proc., dlatego wciąż nie są to rezultaty, które mogą pozwolić spać lewicowcom spokojnie.

Ci przekonują, że będą walczyć o Polskę „nowoczesną, przyjazną i sprawiedliwą społecznie”.

– Polskę, w której będziemy wszyscy mieli równe prawa, szanse i możliwości. Polskę, która będzie walczyła o najuboższych, o prawo do pracy, prawo do mieszkania i prawo do bezpiecznej starości. Taką Polskę – lewicowych wartości – będziemy budować – mówiła jedna z liderek Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Katarzyna Piekarska, działaczka SLD, podkreśla zaś, że koalicję w dużej mierze tworzą kobiety, co ma „skazywać ją na sukces”.

Formacja zabrała również głos w sprawie usunięcia Tęczy z Placu Zbawiciela w Warszawie. Działacze twierdzą, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uległa presji, a samą instalację przyrównali do Wieży Eiffla , która też miała być postawiona na określony czas.

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również