Ziobro przegrał w sądzie. Minister PiS musi publicznie przeprosić

Ziobro przegrał w sądzie. Minister PiS musi publicznie przeprosić Źródło: flickr.com

Zbigniew Ziobro naruszył dobra osobiste Beaty Morawiec, byłej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie. Tak właśnie uznał warszawski sąd, przed którym toczyła się rozprawa. Szef resortu sprawiedliwości ma publicznie przeprosić i wpłacić 12 tysięcy złotych na Fundację Dom Sędziego Seniora.

Zbigniew Ziobro ma nie lada kłopot. Wyrok zapadł w procesie cywilnym, który sędzia Morawiec wytoczyła ministrowi sprawiedliwości. Sędzia zarzucała Ziobrze, że ten odwołując ją ze stanowiska miał podać w komunikacie resortu sprawiedliwości niezwiązane w żaden sposób z nią, informacje o zatrzymaniach w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w krakowskich sądach. W uzasadnieniu wyroku sędzia Bożena Chłopecka zaznaczyła, że "minister sprawiedliwości naruszył dobra osobiste powódki poprzez nieuzasadnione twierdzenia sugerujące brak staranności w działaniach leżących jakoby w zakresie kompetencji zawodowych powódki".

Zbigniew Ziobro przegrał proces z Beatą Morawiec

Beata Morawiec wniosła pozew przeciwko Zbigniewowi Ziobrze po tym, gdy została przez niego zwolniona ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie. Oskarżyła ministra sprawiedliwości o naruszenia jej dobrego imienia. W pozwie domagała się ustnych przeprosin ze strony ministra lub jego zastępcy oraz wpłaty 6-krotności minimalnego wynagrodzenia na Fundację Dom Sędziego Seniora. - Jest to dla mnie okoliczność całkowicie niezrozumiała. Doprowadziła do tego, że zostałam przedstawiona w mediach, jako szef zorganizowanej grupy przestępczej i generalnie moja osoba została wykorzystana w sposób taki, że naruszyło to nie tylko moje dobra osobiste jako Beaty Morawiec, ale przede wszystkim moje dobra osobiste, jako osoby wykonującej zawód sędziego, która musi mieć odpowiedni szacunek społeczny - tłumaczyła Beata Morawiec.

Jest już reakcja Ministerstwa Sprawiedliwości

Na te słowa zareagowało Ministerstwo Sprawiedliwości. - Komunikat o odwołaniu Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie sędzi Beaty Morawiec zawiera wyłącznie prawdziwe informacje o powodach odwołania, a wyrażone w nim opinie są w pełni uprawnione. Ministerstwo Sprawiedliwości podtrzymuje stanowisko z komunikatu i nie zostanie on usunięty ze strony internetowej – podano. Pełnomocnik sędzi, mec. Michał Krok, mówił podczas składania pozwu, że "samo zestawienie informacji spowodowało, że wszyscy odbiorcy łączą osobę pani sędzi Morawiec ze sprawą korupcji w wymiarze sprawiedliwości, co narusza jej dobre imię i godność sprawowania urzędu". Wyrok jest nieprawomocny. Niewykluczone że pełnomocnik ministra sprawiedliwości, mec. Maciej Zaborowski, będzie składał apelacje od wyroku po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Córka sławnej piosenkarki została BRUTALNIE zamordowana. Tą tragedią żyła cala Polska.
  2. Pola Raksa brutalnie zgwałcona i ukrzyżowana. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
  3. Muzeum Auschwitz złoży zawiadomienie do prokuratury. Co Ziobro zrobi z neonazistami?
  4. Taśmy Kaczyńskiego to nie wszystko. Kolejna afera z PiS właśnie wyszła na jaw
  5. Chcą zdelegalizować Platformę i Nowoczesną. Proszą Ziobrę o pomoc
  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News