Popularny składnik sprawia, że ziemniaki nabierają niepowtarzalnego smaku. Wystarczy wrzucić go do gotujących się kartofli

Popularny składnik sprawia, że ziemniaki nabierają niepowtarzalnego smaku. Wystarczy wrzucić go do gotujących się kartofli Źródło: pxhere.com/CC0 Public Domain

Ziemniaki będą o niebo lepsze, jeśli do gotującej się wody trafi popularna i łatwo dostępna przyprawa, którą każdy ma w kuchni. Niepowtarzalny smak na długo zostanie w pamięci domowników i gości. Takich kartofli nie jadł jeszcze nikt, w żadnej restauracji.

Ziemniaki ugotowane według poniższych wskazówek zdobędą podniebienia wszystkich. Do tej pory mało osób było świadomych, że taki składnik można dodać do wrzątku. Jedna próba sprawi, że już zawsze będziemy tak gotować kartofle.

Ziemniaki gotowane z jednym składnikiem zmienią swój smak o 180 stopni

Wiele gospodyń przygotowując ziemniaki do obiadu zwyczajnie je obiera i gotuje w wodzie z dodatkiem soli do miękkości. Jednak tak przygotowywane, monotonne dla niektórych warzywo z łatwością można "odświeżyć", nadając mu nowy, niesamowity smak - teraz ziemniaki nawet jedzone codziennie do głównego posiłku nigdy się nie znudzą. Wystarczy prosta sztuczka.

Do tej pory to jedynie sól była dodawana do gotującej się wody. Wystarczy zrezygnować z tej przyprawy na rzecz warzywa, które każdy trzyma w szafce czy lodówce. Chodzi o czosnek. Kiedy do wrzącej wody trafi jeden aromatyczny ząbek, smak ziemniaków zmieni się nie do poznania. Domownicy będą pod wrażeniem, a goście będą prosić o przepis i wskazówki, jak uzyskać tak przepyszny aromat.

Zamiast czosnku można dodać niektóre zioła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli ktoś nie przepada za smakiem i wonią czosnku, może skorzystać z innych rozwiązań, których nie brakuje. Równie świetnym rozwiązaniem i nadaniem aromatu nie z tej ziemi będzie dodanie do wrzątku gałązki rozmarynu, natki pietruszki czy bazylii. Jeśli nie mamy świeżych ziół, lepiej nie dodawać suszonych - pozbawione soku rośliny nie dadzą oczekiwanego efektu. W zimie warto trzymać kilka najczęściej używanych ziół w donicach na parapecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny

Warto też pamiętać, że wrzucanie ziemniaków i soli (lub innych przypraw) do zimnej wody i czekanie aż się ugotują nie jest najlepszym pomysłem. Wówczas uciekają z nich cenne witaminy i związki, dlatego aby je zachować, najlepiej wrzucać kartofle na wrzątek wraz z resztą. Zachowanie wartości odżywczych na pewno lepiej wpłynie na nasz organizm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

Źródło: Planeta Polska

Następny artykuł