Przenigdy nie odgrzewaj ziemniaków w mikrofalówce. Możesz być w poważnym niebezpieczeństwie

Przenigdy nie odgrzewaj ziemniaków w mikrofalówce. Możesz być w poważnym niebezpieczeństwie Źródło: youtube.com/ Niezły Patent

Ziemniaki odgrzewane w mikrofalówce mogą być bardzo szkodliwe. Mimo że dużo Polaków decyduje się na taki manewr, to skutki tego działania mogą być przerażające. W grę wchodzą problemy z trawieniem, a także poważne skutki zdrowotne.

Ziemniaki serwowane z mikrofali są rzeczą, której nie można jeść. Mimo że mnóstwo ludzi jest skuszonych perspektywą szybkiego posiłku z dodatkiem skrobiowym, to jego przygotowanie w kuchence mikrofalowej może skutkować poważnymi konsekwencjami. Jeśli chcemy liczyć na zdrowy posiłek, powinniśmy się zdecydować na własnoręczne przygotowanie kartofli.

Ziemniaki z mikrofali są szkodliwe dla zdrowia. Nie powinniśmy ich podgrzewać w taki sposób

Mimo że kartofle wydają się być całkowicie bezpiecznym warzywem, to mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile związków chemicznych znajduje się w ziemniaku. Bulwy bardzo reagują na słońce, trzymanie ich w oświetlonych pomieszczeniach, a także są wrażliwe na promienie wydzielane przez kuchenkę mikrofalową.

Według ustaleń naukowców, ziemniaki podgrzane w mikrofali mogą spowodować wielki dyskomfort dla narządu pokarmowego. Coś, co z pozoru wygląda na wartościowy i ładnie wyglądający posiłek jest jednak całkowicie pozorne. Jak się bowiem okazuje, ziemniaki po przygotowaniu w ten sposób tracą wszelakie wartości odżywcze, są ciężkostrawne, a ich długotrwałe trzymanie poza lodówką może zwiastować już prawdziwe i ciężkie problemy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ziemniaki powinny być trzymane w lodówce

Ubite, bądź przygotowane ziemniaki i frytki powinno się w celu odgrzania trzymać w lodówce. Te, które przebywają na powietrzu za długo, zaczynają wytaczać niewidoczne dla ludzkiego oka toksyny. Zjedzenie takiego ziemniaka może spowodować poważne problemy i doprowadzić do zatrucia jadem kiełbasianym. Taka okoliczność może nawet doprowadzić do śmierci.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Ważne jest więc to, aby pamiętać, żeby przygotowywać ziemniaki z należną im uwagą. Wtedy będziemy mogli cieszyć się w pełni wartościowym, dobrym i bezpiecznym posiłkiem, który nam nie zaszkodzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: Jest Pozytywnie

Następny artykuł