Ojciec zszedł do piwnicy po ziemniaki, za nim żona, syn i babcia. Wszyscy nie żyją przez jeden błąd, który popełnia wielu z nas

Ojciec zszedł do piwnicy po ziemniaki, za nim żona, syn i babcia. Wszyscy nie żyją przez jeden błąd, który popełnia wielu z nas Źródło: unsplash

Ziemniaki trzymali w piwnicy. Przed niedzielnym obiadem tata postanowił przynieść ich więcej. Był przekonany, że to, co znajduje się w kuchni, nie wystarczy dla całej rodziny. Zszedł po schodach i już nie wrócił na górę. Doniesienia o rodzinnym dramacie są przerażające - cztery osoby nie żyją.

Ziemniaki powinny być trzymane w temperaturze nieco niższej niż ta w mieszkaniu, ale nie w mniejszej niż ta w lodówce. Idealnym miejscem na ich przechowywanie wydaje się być piwnica. Okazuje się jednak, że ziemniaki mogą tez stwarzać ogromne ryzyko. Przekonała się o tym pewna rodzina z Rosji. 

Zgniłe ziemniaki, które zabiły prawie całą rodzinę 

Tata nie wracał przez dłuższy czas, więc zaniepokojona mama poszła sprawdzić, co się dzieje z mężem. Kiedy i ona nie wracała, do piwnicy zszedł syn, a za nim jeszcze babcia. Ta przed zejściem na dół poinformowała telefonicznie sąsiadów o dziwnym zdarzeniu w domu.

Cała czwórka zginęła. Ocalała jedynie 8-letnia dziewczynka, która nie zeszła po schodach prowadzących do piwnicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego ziemniaki są tak niebezpieczne?

Frytki, chipsy, placki ziemniaczane czy ciasta - wszystko to można przygotować z ziemniaków. Warzywo to jest niezmiernie popularne wśród Polaków, ale także i naszych wschodnich sąsiadów. Goszczą na stołach, królują w restauracjach i nikt nie wyobraża sobie bez nich niedzielnego obiadu. 

Niestety, tak jak w przypadku rodziny z Rosji mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Zgniłe ziemniaki, które przetrzymywane są w piwnicach lub kuchniach, mogą wydzielać trujący gaz. Wszystko za sprawą znajdujących się w nich glikoalkaloidów. W procesie gnicia zapach, który ulatuje z ziemniaków, może być dla człowieka trujący. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Dlatego tak ważne jest, żeby wyrzucać z mieszkania wszystkie ziemniaki, które zaczynają się psuć. Pozostawienie ich w kuchni czy piwnicy może stać się przyczyną śmierci. Ulubione warzywo okazuje się śmiertelnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdy pozostawimy mu nieodpowiednie warunki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

źródło: webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News