Nigdy nie dodawaj mleka do kawy, ani nie jedz jajek z ziemniakami. Fatalne dla zdrowia połączenia

Nigdy nie dodawaj mleka do kawy, ani nie jedz jajek z ziemniakami. Fatalne dla zdrowia połączenia Źródło: Pexels.com / Chevanon Photography

Ziemniaki z jajkami sadzonymi i surówką to popularne danie obiadowe. Jeszcze bardziej powszechnym połączeniem jest kawa z dodatkiem mleka. Tymczasem najnowsze badania wykazały, że to niezwykle niezdrowe mieszanki. Dietetycy biją na alarm.

Ziemniaki z jajkami czy kawa z mlekiem to tylko jedne z licznych przykładów produktów, których nie należy ze sobą łączyć. Dietetycy przestrzegają, że tracą one wówczas wszelkie wartości odżywcze. Co więcej - mogą być szkodliwe. Warto zapoznać się z długą listą zawierającą połączenia, jakich należy unikać, aby cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Ziemniaki z jajkami hamują przyswajanie cennych składników mineralnych

Badania wykazały, że jajek zdecydowanie nie powinno podawać się z ziemniakami, ponieważ te ostatnie zawierają szczawiny. To substancje hamujące przyswajanie wapnia i żelaza, czyli niezwykle wartościowych składników zawartych w jajkach. Żelazo znajduje się również w czerwonym mięsie i stanowi jego najcenniejszy element. Tymczasem wołowina bywa często popijana czerwonym winem, które zawiera garbniki ograniczające wchłanianie tego ważnego pierwiastka w przewodzie pokarmowym.

Z kolei sera w ogóle nie należy łączyć z żadnym rodzajem mięsa, bo zawiera on fosfor ograniczający wchłanianie cynku. Poza tym, zarówno sery jak i mięsa obfitują w tłuszcze nasycone, które spożywane w nadmiarze szkodzą zdrowiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kawa z mlekiem powoduje niestrawność

Kolejne wybuchowe połączenie to popijanie grzybów alkoholem, co może skutkować pojawieniem się ciężkich dolegliwości trawiennych. Alkohol ścina białko grzybów do tego stopnia, że staje się ono całkowicie niestrawne. Nie ma nic gorszego od spożycia alkoholu z czernidlakiem pospolitym. Ten gatunek grzybów zawiera koparnynę - substancję zatrzymującą utlenianie alkoholu etylowego na etapie alhedynu. W praktyce oznacza to zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia utrzymujące się przez 3 dni po spożyciu tego niebezpiecznego połączenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski

Popularna kawa pita w towarzystwie mleka to również niezdrowa mieszanka. Zawarte w niej kwasy reagują na białko mleka, utrudniając trawienie. Po wypiciu kubka kawy z mlekiem spożyte pokarmy przez długi czas zalegają w żołądku.  Co ciekawe, nie powinno się pić mleka w towarzystwie pieczywa i niektórych płatków śniadaniowych. Takie połączenie utrudnia wchłanianie wapnia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Urzędnicy obejrzą twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Sąsiad zakradł się do jej łóżka i zgwałcił z zimną krwią. Nagranie ujawniło najgorsze
  4. Tuż przed śmiercią Anna Przybylska wyjawiła swoje największe marzenie. Wielki smutek
  5. Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

Źródło: WP 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News