Jest bombą chemiczną z benzoesanem sodu mogącym wywołać zabójczego raka. Warzywa w plastiku kupujesz na własną odpowiedzialność

Jest bombą chemiczną z benzoesanem sodu mogącym wywołać zabójczego raka. Warzywa w plastiku kupujesz na własną odpowiedzialność Źródło: Wikimedia Commons/U.S. Department of Agriculture

Ziemniaki to jeden z podstawowych składników popularnej sałatki warzywnej. Okazuje się, że w połączeniu z konserwantami dodawanymi do gotowych sałatkowych pudełek, mogą być prawdziwą bombą chemiczną.

Ziemniaki, jajka na twardo, marchew, pietruszka, seler, cebula i kiszone ogórki, a wszystko doprawione majonezem. Chyba każdy Polak zna smak sałatki warzywnej. Przyrządzić ją nie jest trudno, ale mimo to sporo osób z braku czasu decyduje się na gotowe zestawy z supermarketu. Okazuje się, że zawarte w nich konserwanty są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Nawet ziemniaki mogły być maczane w konserwantach. Prawdziwa bomba chemiczna w supermarketach

Sałatka warzywna ma niestety to do siebie, że szybko się psuje. Czasami produkty w sklepach nie leżą na półce 2-3 dni, a potrafią znajdować się na niej nawet przez kilka tygodni. Jak wskazuje technolog żywności Teresa Rzeźnik, w typowej sałatce warzywnej ze sklepu warzywa stanowią jedynie 75% składu. Co więcej, są one zanurzane wcześniej w niezdrowych konserwantach.

O ile nie wszystkie konserwanty są szkodliwe, to niektóre z nich mogą stanowić dla naszego żołądka prawdziwą bombę chemiczną. Mogą wywołać bóle brzucha czy wysypki. Niezwykle popularny, nie tylko w sałatkach, ale i choćby w popularnych wodach smakowych, jest benzoesan sodu. Może on nawet powodować choroby nowotworowe. Oprócz tego w sałatce znajdziemy gumę guar, szczególnie groźną dla alergików. Ponadto jest w nich mnóstwo cukru.

Technolog żywności przestrzega, że w sałatkach wcale nie musi być dużo prawdziwych warzyw

- Im dłuższa jest lista składników zawartych w sałatce, tym większa możliwość domieszek w postaci barwników, konserwantów, polepszaczy smaku i koloru. Z pewnością sprzedawane produkty spełniają wymogi obowiązujących przepisów, ale niewiele mają wspólnego z prawdziwą sałatką. Wystarczy przeczytać skład i będziemy wiedzieli, czy ryzykować kupno takiej sałatki - dodała Teresa Rzeźnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Naszą uwagę powinien zwrócić fakt, że sałatka zrobiona w domu zwykle jest zdatna do spożycia przez około 12 godzin. W przypadku produktów sklepowych okres przydatności często wyznaczany jest na jakieś 3 tygodnie. Samo to powinno wzbudzić nasze podejrzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zasiłek dostaną jedynie WYBRANI. Kontrole przetrzepią wam kieszenie

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News