Mąż zobaczył jakie ziemniaki kupiła żona. Natychmiast wezwał policję, dostrzegł zagrożenie

Mąż zobaczył jakie ziemniaki kupiła żona. Natychmiast wezwał policję, dostrzegł zagrożenie Źródło: Twitter/Serge Pueyo

Gdy obierała ziemniaki, zauważyła, że jeden z nich znacznie odróżnia się od reszty. Kiedy mąż wrócił z pracy i zobaczył co znalazła jego partnerka, natychmiast zadzwonił na policję.

Kobieta kupiła ziemniaki i kompletnie nie zdając sobie sprawy, co było w torbie, zabrała je do domu. W kuchni rozpakowała je i zaczęła obierać. Jednak jeden ziemniak był wyjątkowo ciężki i twardy, kobieta wzięła go z początku za kamień.

Chciała przyrządzić ziemniaki, znalazła coś innego

Kamień z worka z ziemniakami kobieta schowała do szafki pod zlewem. Gdy mąż wrócił z pracy, kobieta pokazała swoje znalezisko partnerowi. Mężczyzna obejrzał go z podejrzeniem, po czym wyczyścił go z resztek ziemi, aby upewnić się, czy ma racje wobec przedmiotu, który trzymał właśnie w dłoni.

Po wyczyszczeniu dziwnego "kamienia" wszystko było jasne. Zaalarmowany mężczyzna natychmiast zadzwonił na policję. Okazało się, że w torbie z ziemniakami znalazł się granat ręczny Mills N°23 Mk II z 1917 roku, który używany był głównie przez brytyjskie wojsko w trakcie I i II wojny światowej.

Gdy wykopywali ziemniaki, nie spostrzegli co przypadkiem wrzucili do skrzynek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Para czekając na przyjazd policji, przeniosła niewypał do ogrodu i skryła się w domu. Po chwili przyjechał oddział saperów, który zajął zabezpieczeniem niewybuchu. Specjalnemu oddziałowi udało się doprowadzić tę sprawę do szczęśliwego końca, w którym nikt nie ucierpiał.

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Granat trafił do specjalistów, którzy zbadali pochodzenie granatu. Ziemniaki pochodziły z francuskiego rejonu Pas de Calais, w tym regionie w czasie I wojny światowej stoczono wiele bitew. Ręczna bomba musiała przetrwać wykopki, transport i finalnie dotrzeć do francuskiego domu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło: Lolmania

Następny artykuł