Wczoraj pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki doszło do dramatycznego manifestu. Głoszący antyrządowe hasła mężczyzna podpalił się. Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował sprawę, za co dostało mu się od internautów.

19 października w godzinach popołudniowych aktu samospalenia dokonać próbował protestujący przeciwko polityce PiS mężczyzna. Zanim targnął się na swoje życie, rozdawał antyrządowe ulotki i przez megafon głosił hasła o tej samej tematyce. Następnie wylał na siebie łatwopalną substancję i podpalił się, ponosząc ciężkie obrażenia. Według informacji RMF24 był to 54-letni mieszkaniec Niepołomic w województwie małopolskim.

Po ugaszeniu mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Z nieoficjalnych przekazów wynika, że jego stan jest ciężki. Komentarza do zajścia udzielił na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. We wpisie odniósł się do treści ulotek rozdawanych przez niedoszłego samobójcę. Zawarto w nich 15 punktów, będących apelem do władz.

– List nieszczęśnika spod PKiN nie pozostawia wątpliwości; całe frazy żywcem z propagandowego bełkotu PO-N i „tefałenów” – pisze Ziemkiewicz.

Prawicowemu publicyście natychmiast odpowiedzieli inni twitterowicze. Wiele z wpisów nie pozostawia na Ziemkiewiczu suchej nitki.

źródło: twitter.com

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również