Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz uważa, że część mediów zignorowało śmierć księdza, który został brutalnie zamordowany we Francji przez terrorystów z Państwa Islamskiego. 

– W Europie nie byliśmy od dawna przyzwyczajeni do męczeństwa za wiarę. Śmierci francuskiego księdza przy ołtarzu, z rąk fanatyków islamskich, inaczej zakwalifikować nie można. W mediach nie mówiono za dużo o tym wydarzeniu, nie jest to jedynka w gazetach. Nie wiem czy to dlatego, że zamach przestał być jakimkolwiek newsem czy dlatego, że to ksiądz? Gdyby zamordowano geja i zrobili to skinhedzi, to hohoho, a tak to na gazeta.pl był tylko kwadracik maleńkiej wielkości zaraz obok informacji, że zespół Ich Troje obchodzi 20-lecie – komentował Ziemkiewicz w Telewizji Republika.

Ziemkiewicz skomentował również słowa Mateusza Kijowskiego, który przekonywał, że „jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce, czy nawet w Europie, i na liczbę ofiar chociażby terroryzmów nieislamskich, ale chrześcijańskich albo na liczbę ofiar różnych innych zjawisk, to się okaże, że ten islamski terroryzm nie jest żadnym największym zagrożeniem”. 

– Geniusz tygodnia Mateusza Kijowskiego, o którym już wszyscy słyszeli, ale muszę przypomnieć, to że jego zdaniem chrześcijański terroryzm pochłania więcej ofiar niż terroryzm islamski, więc o czym tu rozmawiać? Nie bardzo wiadomo jaki chrześcijański terroryzm miał Kijowski na myśli, nie wiadomo też czy stwierdzenie, że „ma coś na myśli” jest w jego przypadku właściwe. Może chodziło mu o krucjatę przeciwko albigensom, ale to było prawie tysiąc lat temu. Jest to kretyn, co tu dużo mówić, którego sobie wybrali w obozie obrońców demokracji jako autorytet i przywódcę, który ma być lepszy niż Schetyna czy Petru, ale nie wróżę niczego dobrego – komentuje Ziemkiewicz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...