Rafał Ziemkiewicz, popularny dziennikarz i komentator polityczny ostro uderzył w rząd Prawa i Sprawiedliwości. W felietonie dla DoRzeczy bezlitośnie wypunktował, co nie podoba mu się w polityce partii z ulicy Nowogrodzkiej. Jego słowa na pewno nie spodobają się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Ziemkiewicz w swoim tekście skupił się na propagandzie, prowadzonej przez polskie władze. Co popchnęło go do tak ostrej reakcji była sprawa finansowanych przez Polską Fundację Narodową kampanii bilbordowej, skupionej na promowaniu forsowanej przez PiS reformy sądownictwa. Zdaniem dziennikarza jest to słusznie, choć nie do końca poprawnie, nazywane złodziejstwem. Zadaniem Fundacji było bowiem prowadzenie kampanii mających na celu polepszanie i promowanie Polski za granicą, a nie uprawianie partyjnej propagandy.

(Polska Fundacja Narodowa) robi tę robotę za pieniądze państwowe, a nie na rzecz państwa, tylko partii. Gdyby kampanię społeczną uzasadniającą potrzebę reformy sfinansowało ze swych środków ministerstwo, byłoby łatwiej to obronić. Ale środki przekazane PFN przeznaczone były ewidentnie na co innego […], tak czy owak jest to przejaw, iż nowa ekipa przesiąkła tym samym co poprzednie traktowaniem państwa i funduszy publicznych jako partyjnego folwarku – pisze Ziemkiewicz.

W artykule czytamy też, czym taka polityka obecnych władz może się skończyć. Ziemkiewicz przewiduje rządowi Beaty Szydło upadek jego kampanii na rzecz zmian w sądownictwie na zasadzie podobnej, co sprawy spotkań skorumpowanych polityków w drogich warszawskich hotelach kilka lat temu. Ma się ona najprościej na świecie znudzić obywatelom z powodu przesytu nią.

– Kiedy telewizja zaczęła dzień w dzień powtarzać to w kółko, zmieniając program, żeby zamiast serialu grzać sprawę w prajmtajmie raz jeszcze i znowu, to stopniowo oburzenie na aferzystów zmieniło się w podejrzliwość wobec rządowej propagandy, przechodzącą w irytację i niechęć do PiS – dodaje.

źródło: dorzeczy.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również