Dziennikarz „Wiadomości TVP”, Krzysztof Ziemiec, znowu stał się celem potężnej krytyki ze strony internautów sympatyzujących z opozycją. Wszystko przez – jak przekonują – jego hipokryzję, która uwidoczniła się w kontekście tematu o niemieckim kapitale w mediach w Polsce.

We wczorajszym wydaniu „Wiadomości TVP” poruszono kwestię niemieckiego kapitału w mediach funkcjonujących w Polsce. Prowadzący, Krzysztof Ziemiec, zapowiedział materiał, w którym przekonywano, że należące do Axel Springer media są „zniewolone” i wypełniają „niemiecko-unijną propagandę” skierowaną przeciwko Polsce.

Po emisji materiału w internecie natychmiast zawrzało. Przeciwnicy obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości wytknęli Ziemcowi potężną hipokryzję a wszystko zaczęło się od wpisu na jednym z portali społecznościowych reportera, który został zwolniony z TVP po przejęciu jej przez PiS.

Kamil Dziubka przypomniał, że Ziemiec oprócz pracy w telewizji publicznej, na stałe współpracuje również z RMF, które należy do Bauer Media Group – niemieckiej spółki medialnej z Hamburga.

...

Zobacz również