Obraza głowy państwa jest w Polsce karana. Jednak pierwsza dama nie jest w polskim prawie objęta żadną szczególną ochroną. Z tego skorzystał kontrowersyjny działacz, który ostro obraził żonę i rodzinę prezydenta. Teraz wszyscy z zapartym tchem czekają na reakcję głowy państwa.

Piotr Rybak zasłynął tym, że podczas jednej z manifestacji ONR podpalił „kukłę żyda”. Sąd skazał go za to na 10 miesięcy więzienia, jednak po apelacji zmniejszono karę do 3 miesięcy. Rybak odbywa karę w areszcie domowym.

Do sieci trafił za sprawą jednego z użytkowników Twittera film, na którym z Rybakiem przeprowadzane jest coś na kształt wywiadu. Podczas tego wywiadu działacz stanowczo i bardzo ostro wypowiada się o rodzinie, a szczególnie żonie Andrzeja Dudy.

On – proukraiński, a ona…

Obecny prezydent RP jest proukraiński, jego rodzice w tej chwili są też proukraińscy. Jego żona jest żydówą – mówi na nagraniu Piotr Rybak.

W tym momencie jego rozmówca zwraca mu uwagę na słownictwo. Poprawia go mówiąc „Żydówką”.

– Żydówką, ale dla mnie to żydówa – odpowiada Rybak.

Dalsze wypowiedzi działacza narodowego także są antysemickie i obraźliwe. W pewnym momencie posuwa się on nawet do twierdzenia, że należy powtórzyć to, co Gomułka zrobił w 1968 roku. Mowa oczywiście o fali antysemityzmu w Polsce i wygnaniu wielu osób pochodzenia żydowskiego do Palestyny.

Oczy zwrócone na prezydenta

Film wrzucił na Twittera niechętny partii rządzącej i samemu prezydentowi internauta Wojciech Kussowski. We wpisie wywołuje samego Andrzeja Dudę, pytając go, jak zamierza zareagować na obelgi skierowane w stronę jego rodziny.

– Panie prezydencie Duda, pozwala Pan się w taki sposób wyrażać o swojej żonie, o sobie, o swojej rodzinie? – Pyta internauta. I od razu winę za zachowanie Rybaka zrzuca na Prawo i Sprawiedliwość oraz samego prezydenta. – Pańska formacja otworzyła puszkę Pandory, ośmieliliście bardzo złych ludzi. Macie odwagę to powstrzymać, dopóki jeszcze można? – dodaje.

Na razie prezydent nie zabrał głosu w tej sprawie. Media jednak już podchwyciły temat, należy więc się spodziewać, że głowa państwa nie będzie mogła tego tak zostawić.

Źródło: twitter.com/Vojtekus

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również