Najlepszy sposób na świąteczną zgagę. Jest banalnie prosty i pomaga każdemu

Najlepszy sposób na świąteczną zgagę. Jest banalnie prosty i pomaga każdemu Źródło: Wikimedia Commons/Kgbo

Zgaga to prawdziwy zabójca świąt. Kiedy tylko czujemy charakterystyczne pieczenie w przełyku już wiemy, że to znak, aby zaprzestać dalszego zajadania przysmaków. Stół ugina się od potraw, ale nie możemy nic zrobić - z pomocą może przyjść jeden z domowych produktów.

Zgaga zdecydowanie w jednej chwili może obrzydzić całe święta. Śledzie, pierogi, sałatki, karp, barszcz - to, co ma smakować, przynosi ból. Jednak można sobie łatwo z tym poradzić zjadając znany wszystkim produkt.

Zgaga to najczęstsza dolegliwość pojawiająca się przy świątecznym stole

Zgaga to najczęściej objaw zbyt obfitego posiłku i mieszania ze sobą wielu potraw. Pieczenie w przełyku, kwasota w jamie ustnej lub ból w klatce piersiowej to objawy świątecznego przejedzenia. Niezalecane jest jedzenie w pośpiechu, picie dużej ilości napojów gazowanych lub z kofeiną, a także mieszanie smaków - duet kwaśny ze słodkim nie jest najlepszym połączeniem.

To pieczenie w przełyku to nic innego jak refluks. Cofanie się treści żołądkowej powoduje takie, a nie inne odczucie - kwas daje o sobie znać. Aby go zneutralizować, można na chwilę wstać od stołu i skierować się do szafki, gdzie zwykle przechowywane są bakalie. Można oczywiście zażyć tabletki, lecz niektórzy narzekają na ich powolne działanie. Świetnym sposobem za to będzie sięgnięcie po migdały.

Migdały uratują zdrowie i święta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dobrze znanym, domowym sposobem na zgagę, jest spożycie migdałów, kiedy tylko poczujemy nieprzyjemne kłucie i pieczenie. Wystarczy spożycie 5-8 sztuk, aby zneutralizować nadmiar kwasu żołądkowego w przewodzie pokarmowym. Ten rodzaj bakalii ma bowiem zasadowy odczyn, dzięki czemu będziemy szybko mogli wrócić do biesiadowania. Warto wcześniej rozejrzeć się, gdzie gospodyni trzyma migdały lub zaopatrzyć się w małą paczuszkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzeczy, których nie wolno robić w Wigilię. Przynoszą nieszczęście na kolejny rok, lepiej uważać
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

Wydawałoby się, że leki to jedyne wyjście. Na szczęście można sięgnąć po niezawodne bakalie. Niektórzy polecają również picie małymi łykami ciepłego mleka lub wypicie herbaty z żywokostu. Osoby cierpiące na zgagę zwykły pijać również coca-colę. Jednak większość osób zapewnia, że większą i szybszą ulgę przynoszą im właśnie niepozorne na pierwszy rzut oka migdały.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie
  4. Wodecki tuż przed śmiercią miał podjąć życiową decyzję. Nie zdążył, wyszło po latach
  5. Agata Duda nagrała życzenia dla Polaków. Jej stylizacja zwala z nóg

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News