Huragan Irma to najpotężniejszy odnotowany na Pacyfiku huragan w historii. Swoją moc niejednokrotnie już udowodnił. Jednak to, co pokazało NASA, mrozi krew w żyłach. Okazuje się, że niszczycielski żywioł dosłownie unicestwił całe życie na wyspach karaibskich.

Antigua i Barbuda to wyspiarskie państwo na Karaibach, które składa się tylko z dwóch wysp. Jak podaje jednak ambasador tego państwa w USA, Ronald Sanders, pół państwa jest całkowicie zniszczone. Po tym, jak huragan Irma przeszedł przez Karaiby, całkowicie spustoszył Barbudę. Wyspa dosłownie zmieniła wygląd, a zdjęcia satelitarne NASA nie pozostawiają wątpliwości – życie na niej zostało skasowane.

– Zniszczenie jest całkowite. To katastrofa humanitarna. Po raz pierwszy od 300 lat na wyspie Barbuda nie mieszka ani jedna osoba. Cywilizacja, która istniała na wyspie przez blisko 300 lat, wygasła – mówi Sanders.

Barbuda to jednak niejedyna wyspa zniszczona przez huragan. Z mocą bomby atomowej żywioł uderzył też na należących do Wielkiej Brytanii Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ich zniszczenie jest totalne – z powierzchni zniknęła zieleń, która była jednym z symboli wysp. Władze łapią się za głowę, ponieważ nie wiedzą, w jaki sposób mają odbudować faunę i florę. Spustoszenie wysp doskonale ujęte jest na zdjęciach NASA. Można na nich porównać, jak wyspy tętniły życiem i zielenią przed Irmą i jak zniszczone są po huraganie.

źródło: nasa.gov
źródło: nasa.gov
źródło: nasa.gov
źródło: nasa.gov
źródło: nasa.gov

źródło: wprost.pl

Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!

...

Zobacz również