Zenek Martyniuk mural
youtube.com/Akcent Oficjalny
Mariusz Wiącek - 12 Kwietnia 2019

Ogromny mural z Zenkiem Martyniukiem. Podoba się?

Zenek Martyniuk bez wątpienia jest obecnie jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Nazywany "królem disco polo" artysta już wkrótce zostanie w niezwykły sposób uhonorowany w jednym z Polskich miast.

Zenek Martyniuk z pewnością na setki tysięcy fanów. Wiele osób nie wyobraża sobie muzyki disco polo bez zespołu Akcent. Nawet znaczna część miłośników innych gatunków muzyki, którzy nie przepadają za "muzyką dyskotekową", szanują Martyniuka, traktując go jako osobę, znacznie przewyższająca innych reprezentantów tego gatunku muzycznego.

Jak się okazuje "król disco polo" do tego stopnia zyskał na popularności w ostatnich latach, że został uhonorowany w sposób zupełnie niezwykły dla wokalisty - własnym muralem.

Zenek Martyniuk dostał własny mural

W Białymstoku, na osiedlu Dziesięciny powstał na jednym z bloków niezwykły mural. Niezwykły, gdyż przedstawia gwiazdora disco polo, trzymającego gitarę. Zaskakujący pomysł został w bardzo szybkim tempie zrealizowany przez Rafała Roskowińskiego. Może wydawać się to niezwykłe, ale na ten cel pieniądze przeznaczył zarząd województwa podlaskiego. Mural kosztował dziesięć tysięcy złotych. Sam marszałek województwa nie kryje, że swojego czasu również tworzył muzykę disco polo i bardzo szanuje Zenka Martyniuka.

Mural miał zostać odsłonięty w piątek, lecz przez niesprzyjające warunki pogodowe ceremonia musiała zostać przełożona. Jednak wiele osób już go widziało i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Większość mieszkańców osiedla twierdzi, ze obecność muralu jest dla nich bardzo dobrą wiadomością, a fakt, że Zenek Martyniuk ma duży wkład do polskiej muzyki jest niezaprzeczalny.

Jednakże nie wszyscy się z tym zgadzają. Pojawiają się głosy, że twarz gwiazdy disco polo nie powinna się pojawiać w tak reprezentacyjnych miejscach, gdyż nie wszyscy uważają go za osobę tego wartą. O tym, że w dużym polskim mieście powstaje mural z jego twarzą musiał dowiedzieć się i sam Zenek.

- Bardzo fajnie, bardzo mi się podoba. został zrealizowany plan, jest tak jak na projekcie, który był prezentowany - powiedział Zenek dla "Polsat News".

W chwili obecnej nie ma już odwrotu, a mural zostanie wkrótce odsłonięty. W tej sytuacji sceptykom tego pomysłu pozostało już tylko pogodzenie się z tym niewygodnym dla nich faktem.

źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News