Zenek Martyniuk prawdziwie ośmieszył gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dobitnie pokazał, jak bardzo bezmyślni są artyści, gdy chodzi o pieniądze. Piosenkarz disco polo przebija wszystkich na głowę – dba nie tylko o karierę teraz, ale i spokój na przyszłość, a emerytura Zenka może niektórych zaszokować.

Większość artystów narzeka na głodowe emerytury. Ci, którzy występami scenicznymi zaczęli się zajmować już w wieku nastoletnim, prawdopodobnie nigdy nie pracowali na etacie. Część z nich w ogóle nie przejmuje się składkami.

– Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie – wyznał Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full.

Jego emerytura w imię nowych zasad nie będzie wynosiła 386 złotych, a minimalnie 700 złotych. To jednak i tak mało w porównaniu do tego, ile zarabia i wydaje teraz, u szczytu swojej kariery muzycznej. Jednak Sławomir Świerzyński nie jest jedyny. Lwia część artystów nie wie, jak da radę żyć z przewidywaną niską emeryturą. Zdecydowanie ponad nich wszystkich wybił się dopiero Zenek Martyniuk.

Zenek Martyniuk dostanie godziwą emeryturę! Całe życie na to pracuje

Zenek postanowił pochwalić się swoim sposobem na wysoką emeryturę.

– Nie dostaję żadnych pisemek. Tak naprawdę nie interesowałem się tym. Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4 tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie jak przyjdzie na to czas – opowiada otwarcie król disco polo.

Kto nie odkłada na emeryturę?

4 tysiące składek miesięcznie to dużo, w porównaniu do tego, co odkłada regularnie przeciętny Polak. Liczba ta wydaje się jeszcze większa w perspektywie tego, co odkładają gwiazdy. Nawet żona Sławomira Kajra przyznaje, że nie wierzą w godziwą emeryturę od państwa.

– Wiemy, że na nasze państwo nie możemy liczyć. Nie robimy żadnych inwestycji, żyjemy tu i teraz – powiedziała w jednym z wywiadów.

Do braku oszczędności na starość przyznała się także Alicja Majewska.

PRZECZYTAJ: Ujawniono spadek Kory! Jej majątek zwala z nóg

PRZECZYTAJ: Ostra impreza największych gwiazd TVN! Po sieci krąży sensacyjne nagranie

PRZECZYTAJ: Fatalne informacje ws. 500 plus. To koniec?

PRZECZYTAJ: Przypalali psa papierosami i połamali łapy. To, co zrobił na koniec rozczula

fot. Instagram
fot. Instagram
Zenek Martyniuk
Youtube.com/@Polo TV

14 gwiazd disco polo, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Nikt nie wiedział tego o Martyniuku. Tajemnice, które ukrywał latami

Zobacz również