Czy to wydarzyło naprawdę? Niestety tak. Kamery z berlińskiego monitoringu zarejestrowały sytuację, która po prostu oburza. Bezkarna banda imigrantów z Turcji skopała kobietę ze schodów i nikt ich nie powstrzymał. Policja przyznaje, że tego typu napaści w mieście jest coraz więcej. 

Policja szuka napastnika, który kopnął kobietę schodzącą do stacji metra Berlin-Neukolln. Agresor uderzył ją z zaskoczenia tak mocno, że ta runęła na dół. Następnie spokojnie zaciągnął się papierosem w dłoni dzierżąc butelkę piwa. Najprawdopodobniej sprawcą ataku jest imigrant tureckiego pochodzenia, który grasował w okolicy wraz ze swoją bandą.

26-letnia kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, ale sam fakt jest po prostu oburzający. Niestety w Berlinie coraz częściej dochodzi do napaści, co przyznaje niemiecka policja.

– Ten incydent pokazuje jak w brutalny i wstrząsający sposób każdy w tym mieście może stać się ofiarą bezsensownego przestępstwa. Jeżeli na ulicach nie pojawi się więcej policji i jeśli nie zwiększymy presji ze strony wymiaru sprawiedliwości przez bardziej surowe kary, istnieje ryzyko sytuacji, w której co raz więcej ludzi będzie wierzyło, że w naszym mieście rządzi prawo siły – mówi Benjamin Jendro, rzecznik prasowy policji w Berlinie.

...

Zobacz również