Może doprowadzić do ślepoty lub śpiączki. Teraz większość z nas go używa

Może doprowadzić do ślepoty lub śpiączki. Teraz większość z nas go używa Źródło: .

Żel antybakteryjny może prowadzić do ślepoty i śpiączki? Specjaliści biją na alarm, aby dokładnie sprawdzać składy zakupowanych produktów. Mogą znajdować się w nich niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje.

Żel antybakteryjny znajduje się obecnie w większości domów, korzystamy z niego codziennie. Dostępny jest w każdym sklepie, nie ma już żadnego problemu, żeby się w niego zaopatrzyć. Jednak sięgając po niego na sklepowych półkach, warto zwrócić uwagę na skład. Okazuje się, że w niektórych produktach mogą znajdować się groźne dla życia składniki. Szkodliwa substancja może doprowadzić nawet do ślepoty i śpiączki. 

Żel antybakteryjny może być niebezpieczny dla zdrowia i życia?

Coraz częściej zdarza się, że w składzie żelu antybakteryjnego można spotkać niezwykle szkodliwy dla życia i zdrowia metanol. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków bije na alarm, by nie wprowadzać ich do obiegu. Z kolei w Polsce korzystanie z nich podczas produkcji jest dozwolone. 

Agencja ds. Żywności i Leków ze Stanów Zjednoczonych podjęła się badań kilkudziesięciu marek żelów antybakteryjnych. opublikowany raport wykazał, że producenci nie podają w składzie, że korzystali ze szkodliwej substancji. Agencja podzieliła się listą aż 69 produktów różnych marek, jakich nie należy stosować w trosce o swoje życie i zdrowie. Co ważne, większość z produktów została wyprodukowana w Meksyku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Żel antybakteryjny z metanolem. Skutki używania mogą być dramatyczne

Spożycie żelu antybakteryjnego z metanolem może prowadzić do śpiączki, ślepoty, a nawet śmierci. Na połknięcie produktów w szczególności narażone są małe dzieci, które po zdezynfekowaniu dłoni, mogą wkładać ręce do ust, co w konsekwencji może prowadzić do zatrucia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności

2. 25-latka czuła silny ból gardła. Po badaniu lekarze nie wierzyli własnym oczom

Co więcej, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków podkreśla, że metanol jest niebezpieczny dla zdrowia nie tylko poprzez połknięcie, ale także w kontakcie ze skórą. Żel antybakteryjny z metanolem, wchłaniając się poprzez skórę, może doprowadzić do nudności, zawrotów głowy i problemów z widzeniem. W każdym przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)
  2. Okrasa ujawnił tajemnicę optymalnego ciasta na pierogi. Kluczem jest 1 krok, sprawia że nigdy się nie rozpadają
  3. Ujawniono prawdę o pierwszej żonie Kurskiego. Wiele osób dowiedziało się dopiero po rozwodzie
  4. 700 polskich dzieci w niebezpieczeństwie. Napłynęła niepokojąca wiadomość, liczy się każda godzina
  5. Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić
  6. Dramat w rodzinie Martyniuków. Gwiazdor disco polo ujawnił całą prawdę o synu
  7.  

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News