Polacy są zaniepokojeni nieustannie podwyższającymi się cenami produktów pierwszej potrzeby. Ich koszty wzrastają w błyskawicznym tempie i zapowiada się, że tendencja rosnąca będzie się dalej utrzymywać. A tymczasem rząd planuje obciążyć kieszenie Polaków kolejnymi podwyżkami.

Już od dawna wiadomo o szykowanej przez rząd podwyżce cen za wodę i odprowadzanie ścieków. Zmiany te będą obowiązywały od 2018 r. W skali roku w przypadku czteroosobowej rodziny koszty wzrosną o jakieś 30-40 zł. Konsekwencje tej decyzji rządu budzą niepokój Ministerstwa Energii. Podwyżka cen wody pociągnie za sobą kolejną.

ZOBACZ TAKŻE: PiS uznało, że paliwo jest ZBYT TANIE. Będą PODWYŻKI

Ministerstwo zaniepokojone podwyżkami opłat

– Ministerstwo Energii jest zaniepokojone stawkami opłat wodnych, ostrzega przed wzrostem cen energii i pogorszeniem rentowności elektroenergetyki i górnictwa – napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie Centrum Informacji o Rynku Energii.

– Pragnę zaznaczyć, że projektowana wysokość opłat za usługi wodne będzie miała bezpośrednie przełożenie na wzrost kosztów funkcjonowania polskiej elektroenergetyki zawodowej i górnictwa, powodując dalsze obniżenie rentowności przedsiębiorstw działających w ww. sektorach. Wzrost kosztów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła zostanie odzwierciedlony w cenach energii, ostatecznie obciążając polskie społeczeństwo i przemysł oraz wpływając na poziom konkurencyjności polskiej gospodarki – przestrzega Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii.

Rząd ciężko pracuje nad planowaniem podwyżek

Prace nad poprawkami do projektu ustawy o rynku mocy wrą. W ostatni piątek sejmowa Komisja Energii zaakceptowała większość zmian. Według doniesień serwisu Biznes Alert, wprowadzone zostaną tzw. płatności mocowe.

 – Według ministerstwa przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci sporo poniżej 10 zł miesięcznie w zamian za gwarancję nieprzerwanych dostaw energii – napisali redaktorzy portalu bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Podwyżki nie dotykają polityków. Mają sklep z KILKA RAZY NIŻSZYMI cenami niż Polacy

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia


Aleksander Kwaśniewski skończył 63 lata - oto najlepsze MEMY z jego udziałem!

...

Zobacz również