Włożył lateksowe rękawiczki i włączył nagrywanie. Niezwykły filmik obiega internet, wszystko w imię walki z wirusem

Włożył lateksowe rękawiczki i włączył nagrywanie. Niezwykły filmik obiega internet, wszystko w imię walki z wirusem Źródło: youtube.com Electrical ASMR

Zdrowie jest priorytetem, szczególnie dziś, kiedy na całym świecie panuje koronawirus, a Europa znajduje się w patowej sytuacji. Eksperci przestrzegają, aby dbać szczególnie o mycie rąk. Niezwykłe nagranie pokaże, dlaczego jest to aż tak kluczowe.

Zdrowie mamy tylko jedno i w tym trudnym okresie powinniśmy dbać o siebie jeszcze bardziej. Po obejrzeniu nagrania wiele osób uświadomiło sobie, że zdecydowanie powinno zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące higieny.

Zdrowie możemy ocalić, m.in. myjąc odpowiednio ręce

W czasie epidemii koronawirusa wszyscy apelują nie tylko o pozostawanie w domach, ale też o dokładne mycie rąk. Czytamy o tym w prasie i internecie, słyszymy w telewizji i w radiu. Jednak trudno nam stać przy umywalce 30-40 sekund i wykonywać właściwe ruchy, podane np. w instrukcji Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wiele osób robi to zdecydowanie krócej i niedokładnie. Dla wszystkich tych, którzy są wzrokowcami, pewien internauta nagrał filmik, który pokazuje, co się dzieje, kiedy nie myjemy rąk dokładnie.

Większość osób twierdzi, że użycie mydła i ciepłej wody zmyje z rąk wszystkie wirusy i bakterie już po kilku "tarciach". Ten mężczyzna pokazuje, że wcale tak się nie dzieje. Zakłada białe lateksowe rękawiczki, a za mydło będzie służyć mu czarna farba. Wszystko po to, by pokazać, że dokładne i długie mycie rąk pomaga - nie zostanie żaden biały, nieumyty fragment. Mężczyzna zaczyna od nabrania "mydła" na dłonie. Potem trze je o siebie nawzajem, a po pewnym czasie splata palce nadal wykonując ruchy tarcia.

W ten sposób każdy zakamarek dłoni będzie pozbawiony mikrobów i wirusów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Widzimy, że wewnętrzna część dłoni i przestrzenie między palcami są umyte. Jednak nadal większa część dłoni jest biała - czyli w tym eksperymencie brudna. Mężczyzna kładzie dłoń na dłoń, przeplatając palce i znowu ocierając dłonie o siebie. Górna część dłoni jest czysta, jednak boki, kciuki i paznokcie nadal białe.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewypowiedziana tragedia na południu Polski. 4 osoby nie miały żadnych szans na przeżycie
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Mężczyzna splata ze sobą palce do wewnątrz, dzięki czemu czyści paznokcie. Potem zajmuje się kciukami - chwyta jeden, a potem drugi dłonią, próbując nim "kręcić". Potem jeszcze raz myje czubki palców o wnętrze drugiej dłoni. Widzimy, że białe zostały już tylko nadgarstki. Mężczyzna "domywa" ten obszar. Właśnie tak powinniśmy myć ręce codziennie, po powrocie z zewnątrz. Wyobraźmy sobie, że dłonie to rękawiczki, których żaden obszar nie może pozostać biały.

The proper way to stay alive people...

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Imgur

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News