Nikt nie zdawał sobie sprawy ze strasznej prawdy. Coraz więcej osób zaraża się w szczególnie niebezpieczny sposób

Nikt nie zdawał sobie sprawy ze strasznej prawdy. Coraz więcej osób zaraża się w szczególnie niebezpieczny sposób Źródło: East News AFP

W obecnej sytuacji nasze zdrowie jeszcze szczególnie zagrożone. Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Badania wykonywane w zainfekowanych krajach ujawniają nowe informacje odnośnie przekazywania niebezpiecznego patogenu. Okazuje się, że uspakajające apele polityków mogą nie złudne.

Obecnie zdrowie ludzi z całego świata jest zagrożone. Chociaż w grupie szczególnego ryzyka są osoby w podeszłym wieku oraz chore, wszyscy powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność. Nowe badania w kilku krajach udowadniają też, że rozprzestrzenianie się szkodliwego patogenu przebiega w bardziej niebezpieczny sposób, niż podają media oraz politycy. Wszystko przez pewien czynnik.

Musimy robić wszystko, żeby chronić nasze zdrowie

W trosce o nasze zdrowie powinniśmy unikać kontaktu z osobami, które mają objawy zarażenia się koronawirusem. Dlatego szczególnie musimy uważać na osoby, które kaszlą i kichają. Jednak nowe badania pokazują, że czasem możemy nawet nie wiedzieć, że zostaliśmy zakażeni i nieświadomie przekazywać groźny patogen innym. Wnioski badaczy podważają uspokajające komunikaty polityków. Prowadzi to do coraz szerszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Zdrowie a zagrożenie koronawirusem

Okazuje się, że nasze zdrowie może być bardziej zagrożone, niż nam się wydawało. Natomiast uspokajające apele polityków i mediów zostały niedawno podważone przez wyniki najnowszych badań, które przeprowadzono w krajach, w których powstały ogniska koronawirusa. Badacze poinformowali o niepokojącym czynniku, który sprawia, że zaraża się coraz więcej osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obserwując nasze zdrowie, możemy zabezpieczyć się przed zarażeniem szkodliwym patogenem. Dlatego służby bezpieczeństwa wciąż apelują o to, by dbać o higienę osobistą i ograniczyć kontakty towarzyskie. Szczególnie powinniśmy uważać na osoby, u których pojawiają się objawy choroby wywołanej koronawirusem. Ze względu na bezpieczeństwo należy zachować dystans około 1,5 metra i nie zbliżać się do osób, które kichają i kaszlą. Nowe wyniki badań jednak zwracają uwagę na inną niepokojącą rzecz.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy myślą, że koronawirus zabija tylko starszych. Najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie

2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Artysta poważnie chorował, smutne wiadomości przekazała rodzina

Nasze zdrowie może być zagrożone i możemy nawet o tym nie wiedzieć. Wszystko dlatego, że u wielu osób choroba wywołana zarażeniem koronawirusem ma bardzo łagodny lub bezobjawowy przebieg. Przez to początkowo możemy nie zaobserwować żadnych, niepokojących objawów. To natomiast prowadzi do braku czujności i poruszanie się wśród osób zarażonych. Pół tuzina badań wykazało, że wiele zarażeń pochodzi od osób, które wyglądają na zdrowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Właśnie na drzwiach sklepów wywieszane są nadzwyczajne karteczki. Jutro zakupy będą wyglądały inaczej

źródło: CNN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News