Masz takie powieki? Lepiej natychmiast iść do lekarza, fatalny znak

Masz takie powieki? Lepiej natychmiast iść do lekarza, fatalny znak Źródło: Needpix

Zdrowie pozostaje dla większości kwestią priorytetową, jednak niestety często nie idzie za tym nawyk regularnego badania. Co ważne, nawet niewielkie symptomy w organizmie mogą nam podpowiadać, że jesteśmy narażeni na poważne dolegliwości. Warto więc zwracać uwagę między innymi na swe powieki.

Zdrowie zaczyna szwankować, czujesz się coraz gorzej, ale nie rozumiesz, co może ci dolegać? Aby uniknąć podobnych sytuacji, warto regularnie się badać oraz uważnie przyglądać zmianom w swoim organizmie. Nawet niewielkie znaki mogą czasami podpowiadać nam, że powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów.

Opuchnięte powieki to nie tylko oznaka zmęczenia

W wielu sytuacjach o zdrowotnych komplikacjach informują opuchnięte powieki. Należy o tym pamiętać, gdyż często traktujemy je jako standardowy objaw przemęczenia lub niewyspania. Czasami organizm daje nam jednak w ten sposób znać, że dzieje się z nim coś dużo poważniejszego i naprawdę niedobrego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Opuchnięte powieki kojarzą się powszechnie z atakami alergii lub zapaleniem zatok. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że czasami mają związek między innymi z występowaniem nadczynności tarczycy, cukrzycy, zaburzeniami rytmu serca, czy problemów z układem krążenia. Czasami opuchlizna powodowana jest też chorobami oczu. Poza tym innym wytłumaczeniem, tu w połączeniu z cieniami pod oczami, może być anemia.

Zdrowie uratuje przede wszystkim nasza szybka reakcja

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
2. Wiadomość przekazała rodzina. Nie żyje uwielbiany aktor, Polacy pokochali go za serial na Polsacie

Oczywiście nie powinniśmy samodzielnie się diagnozować i próbować wyleczyć na własną rękę. Jeżeli zauważymy u siebie coś niepokojącego, na przykład wspomniane chronicznie opuchnięte powieki, powinniśmy szybko udać się do lekarza. Tam otrzymamy fachową pomoc, która najpewniej uchroni nas przed nieprzyjemnościami związanymi z dalszym dalszym rozwojem wykrytej choroby. Zbyt długie odkładanie w czasie koniecznej wizyty u specjalisty może za to doprowadzić do poważnych komplikacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Zamówił deser w restauracji. Gdy zobaczył, co kelner napisał na paragonie, zamarł
  4. Dopiero teraz ujawniono dramatyczne szczegóły choroby Tomasza Lisa. Smutne słowa, ciężko powstrzymać łzy
  5. Media właśnie obiegły informacje o nagłej śmierci. Wielka strata, wszyscy mieli nadzieję

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News