Byli przekonani, że zdjęcie jest fałszywe. Gdy poznali prawdę, złapali się za głowy, chwilę później popłynęły łzy

Byli przekonani, że zdjęcie jest fałszywe. Gdy poznali prawdę, złapali się za głowy, chwilę później popłynęły łzy Źródło: Pixabay

Zdjęcie, które od wczoraj obiega media społecznościowe, przez wielu zostało początkowo uznane za całkowicie fałszywe. Jak się jednak okazało, jest to profesjonalna wizualizacja, wykonana na podstawie danych NASA. Liczni internauci przyznali, że po zapoznaniu się z tą grafiką, popłynęły u nich łzy.

Zdjęcie, które przypomina fotografię satelitarną płonącej Australii, nie jest zwyczajnym ujęciem. To wizualizacja 3D, którą na podstawie danych NASA wykonał grafik Anthony Hearsey. Potrzebne do jej stworzenia materiały zebrane zostały w okresie od 5 grudnia 2019 roku do 5 stycznia 2020 roku.

Zdjęcie? Nie, to zatrważająca wizualizacja 3D

Na wizualizacji zobaczyć można miejsca, których obecnie trawią gigantyczne pożary, ale także te, w których ogień udało się już ugasić. Wielu internautów uznało jednak grafikę za całkowitą fałszywkę, krytykując udostępniających ją użytkowników portali społecznościowych, w tym byłego premiera Donalda Tuska. W rzeczywistości wizualizacja jest jednak przerażającym źródłem wiedzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Liczni komentujący przyznają, że na widok takiego ogromu zniszczeń po ich twarzach popłynęły łzy. Na całym świecie prowadzone są zbiórki pieniędzy, które mają trafić do organizacji działających na rzecz pomocy Australijczykom oraz zwierzętom żyjącym na zajętych ogniem terenach. 

Australia wciąż walczy z ogniem

Jak donoszą naukowcy, w pożarach trwających od września 2019 roku kontynent poniósł już wiele nieodwracalnych strat. Kilka gatunków fauny i flory mogło zostać całkowicie unicestwionych, a śmierć w ogniu ponieść mogło nawet pół miliarda zwierząt.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska Miss została zamordowana. Stalker zasztyletował ją w biały dzień
2. Żona Pawła Królikowskiego przekazała bardzo smutne informacje. W szpitalu doszło do niespodziewanej sytuacji

Wielu ludzi straciło bliskich lub cały dobytek, co więcej, nie ze wszystkich miejsc można się obecnie ewakuować. Na miejscu pracują tysiące strażaków, w tym wielu ochotników, którzy toczą nierówną walkę z żywiołem. Wciąż nie wiadomo, kiedy sytuację chociażby częściowo uda się opanować.

Wyświetl ten post na Instagramie.

* Didn’t realise this would go viral 👀 PLEASE READ BELOW. * This is a 3D visualisation of the fires in Australia. NOT A PHOTO. Think of this as prettier looking graph. This is made from data from NASA’s FIRMS (Satellite data regarding fires) between 05/12/19 - 05/01/20. These are all the areas which have been affected by bushfires. https://firms.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#z:5;c:137.4,-27.9;t:adv-points;d:2019-12-05..2020-01-05;l:dark_gray,firms_viirs,firms_modis_a,firms_modis_t Scale is a little exaggerated due to the render’s glow, but generally true to the info from the NASA website. Also note that NOT all the areas are still burning, and this is a compilation. This image is copyrighted by Anthony Hearsey. Please contact for usage. DONATE HERE - https://linktr.ee/lukebakhuizen?fbclid=IwAR1hxUc97BXMPIxjiJqcVW7uG8wlgkPLfyO2wVFLVRDSw5X6cXAGeBuikeM _ #bushfires #render #visualisation #data #3d #australia #climatechange #disaster #fire #infographic #cinema4d #graphic #nasa

Post udostępniony przez Anthony Hearsey (@anthony_hearsey)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Masz wątpliwości, czy partner Cię kocha? Odpowiedz sobie na jedno proste pytanie, prawda może zaboleć
  4. Niewyobrażalny dramat w życiu Dagmary. Groził jej uzbrojony gangster, chwilę później stała się jeszcze gorsza rzecz
  5. Królowa matka upokorzyła księżną Dianę w najgorszy sposób. Powalające doniesienia, żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News