Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości Źródło: piqsels.com/Creative Commons Zero - CC0

Zdjęcie, które trafiło do sieci, bije rekordy popularności. Pewien publicysta podczas wędrówki po ośnieżonym szlaku zobaczył kobietę, która również przemierzała zasypaną trasę. Nie mógł się opanować i zrobił jej zdjęcie, pierwszy raz widział takie zachowanie na oczy.

Zdjęcie, które zrobił pewnej turystce dziennikarz, wprawiło w osłupienie wszystkich. Kobieta, wybierając się góry, wzięła ze sobą coś, co kompletnie nie pasuje do zimowego klimatu. Musiała się mocno namęczyć.

Zdjęcie kobiety wywołało salwy śmiechu wśród internautów

Widząc czasami turystów wybierających się w góry, zastanawiamy się, jak mocno są nieodpowiedzialni i oderwani od rzeczywistości. W lecie wspinają się na Śnieżkę lub Rysy w japonkach i tenisówkach, niektóre panie na koturnach i w krótkich spódniczkach. W zimie bywa jeszcze gorzej, przez co GOPR ma pełne ręce roboty. Tutaj na szczęście nikt nie musiał interweniować, jednak widok jest przezabawny: turystka, przemierzając zasypany szlak ciągnie za sobą wcale niemałą walizkę.

- Były szpilki na Giewoncie i myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy. A tu proszę. Pazurki, długie rzęsy, torebunia i waliza na holu.... 4 km od wyciągu do Strzechy - napisał pod zdjęciem Przemysław Semczuk i umieścił je na Facebooku. Fotka stała się na tyle "głośna", że na swoim profilu z równie prześmiewczym podpisem udostępniła je Informacja Turystyczna Karpacz.

Turystka zachowywała się, jakby to była dla niej zwykła, codzienna sytuacja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strzecha, o której mowa, to popularne schronisko PTTK Strzecha Akademicka, które jest schronieniem dla turystów odwiedzających Karkonoski Park Narodowy. To idealna baza wypadowa na Śnieżkę, położona na wysokości 1258 m n.p.m. Chociaż na pierwszy rzut oka kobieta wygląda na odpowiednio ubraną, to ciężka, duża walizka ciągnięta przez mokry śnieg sprawia, że widok jest iście irracjonalny. Nie wiadomo, dokąd zmierzała i w jakim celu.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

Nie da się ukryć, że nadbagaż sprawiał kobiecie spory problem. Mogłaby opaść z sił lub też gdzieś się poślizgnąć i zostać uderzona walizką. Ratownicy GOPR zwracają po raz kolejny uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie turystów, przywołując inną sytuację.

- Nie może być takiej sytuacji, że grupa turystów z dziećmi ma pretensje do całego świata, że utknęli w Białym Jarze, że jest ciemno, ślisko i szlaki nie są posypane i że wyciąg jest zamknięty. Mają pretensje do całego świata, tylko nie do siebie - opowiadał naczelnik Sławomir Czubak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Mama zajrzała w nocy do płaczącego dziecka. Nagle pobladła
  4. Leżał na ulicy, obok biegała jego 1,5 roczna córeczka. Policjanci nie mogli uwierzyć, w jakim jest stanie
  5. Bolesne nagranie obiegło sieć. Bez chwili namysłu przejechał psa

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News