zdjęcie małżeństwo porażający szczegół
Reddit Lunarida
Joanna Szwalikowska - 1 Grudnia 2020

Z pozoru zwykłe, stare zdjęcie ślubne. Skrywa porażającą prawdę, ważny szczegół trudno dostrzec

Zdjęcie ślubne tej młodej pary z 1850 roku wydaje się zupełnie zwyczajne. Jak się jednak okazuje, wcale takie nie jest. Kobieta uchwycona na fotografii zmarła 4 godziny wcześniej. Zrozpaczony mąż miał jedyną okazję, by uchwycić swoją ukochaną oraz posiadać po niej jakąkolwiek pamiątkę.

Zdjęcie młodej, świeżo poślubionej pary skrywa ogromną tajemnicę. Na powyższej fotografii znalazł się architekt Carl Weber oraz jego żona - Emily Stanford. Choć mogłoby się wydawać, że uchwycono tutaj szczęśliwy moment ich życia, stało się zupełnie odwrotnie. Kobieta nie żyła już od czterech godzin.

Dramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychDramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychCzytaj dalej

Zdjęcie skrywa porażającą tajemnicę. Zdradza ją jeden szczegół

Choć sam pomysł fotografowania zmarłych wydaje się okropny i przerażający, to dla architekta była to jedyna szansa na uchwycenie swojej żony na zdjęciu. Był rok 1850, fotografia dopiero się rozwijała i wówczas dostępna jedynie dla klas wyższych.

Weber pochodził z dobrego domu, dlatego miał możliwość zrobienia sobie z żoną pamiątkowej fotografii. Gdy kobieta zmarła, mężczyzna uświadomił sobie, że nie posiada żadnej pamiątki, dzięki której mógłby na zawsze zapamiętać jej twarz. Postanowił zrobić sobie zdjęcie z nieżyjącą już ukochaną.

Po dłuższej chwili spędzonej nad zdjęciem, możemy zauważyć, że ramiona kobiety podtrzymywane są przez specjalne sznurki. Otwarte oczy wsparto patykami w taki sposób, aby wyglądała na żywą. Ten desperacki krok nie był czymś wyjątkowym w tamtych czasach.

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Bez wątpienia powyższe zdjęcie jest jednym z najbardziej makabrycznych, jakie dane było widzieć wielu osobom. Widać to chociażby po spojrzeniu młodego wdowca, który powinien udawać, że jest szczęśliwym małżonkiem, tymczasem kilka godzin wcześniej stracił ukochaną. W dodatku pozostał samotnym ojcem zaledwie rocznej córeczki.

Obyczaj fotografowania zmarłych oraz pozowania z nimi z pewnością obecnie wydawałby się upiornym pomysłem. Od XIX wieku minęło już trochę czasu, który zaowocował zmianami kulturowymi w postrzeganiu śmierci. Dzisiaj jest ona spychana ze społecznej świadomości. Podczas pogrzebów coraz rzadziej mamy okazję zobaczyć otwarta trumnę, co jeszcze jakiś czas temu było stałą praktyką.

Dawniej śmierć uznawana była za zupełnie naturalny etap życia. Ludzie o wiele częściej umierali w domach oraz otoczeniu swoich najbliższych. Wysoka była również śmiertelność wśród dzieci czy przy porodach. Fotografowanie zmarłych w zamierzchłych czasach nie było więc niezdrowym zamiłowaniem, a bardzo często jedyną okazją do zachowania wizerunku bliskich.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Większość fotografii "post mortem" nie udaje jednak, że na zdjęciach ukazywani są żywi ludzie. W wielu przypadkach zmarłych prezentowało się w trumnie lub na łożu śmierci. Często wśród nich znajdowały się kwiaty. Najbardziej "naturalnie" wyglądać mogły najmłodsze dzieci, które łatwo było ubrać czy przytrzymać w odpowiedniej pozycji.

W większości przypadków nie mamy wątpliwości co do tego, kto na zdjęciu jest zmarłym. Tutaj jest inaczej. Dopiero po dłuższej chwili jesteśmy w stanie zorientować się, że kobieta nie siedzi samodzielnie, a jej oczy zostały wsparte patykami. To porażające zdjęcie ukazuje również ogrom nieszczęścia, jakie spłynęło na młodego wdowca, który raz na zawsze stracił ukochaną.

zdjęcie ślubne

Fot. reddit.com/Lunarida

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Reddit, Tygodnik Powszechny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News