Zdalne nauczanie w Polsce
Piotr Molecki/East News
Monika Majko - 16 Października 2020

Pilny komunikat ministerstwa. Chodzi o nauczanie zdalne

Zdalne nauczanie w polskich szkołach - Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało najnowsze rozporządzenie w tej sprawie, nie ma już wątpliwości. Na tę informację z niecierpliwością czekali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Zdalne nauczanie w wybranych szkołach zostanie wprowadzone już od nowego tygodnia, Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowsze ustalenia w tej sprawie. Na taką wiadomość czekało wielu uczniów i nauczycieli, którzy wraz z rozpoczęciem 1 września nowego roku szkolnego powrócili do tradycyjnego modelu edukacji.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Zdalne nauczanie w Polsce - Ministerstwa Edukacji Narodowej podjęło decyzję

W związku z wysokimi przyrostami kolejnych osób zakażonych koronawirusem, polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń i zaostrzeniu rygoru sanitarnego na terenie całego kraju. W sobotę 10 października cała Polska została objęta tzw. strefą żółtą, a poszczególne powiaty, w których sytuacja zagrożenia epidemicznego jest najgorsza, po kolei trafiają na listę terenów objętych strefą czerwoną. W związku z dodatkowym rygorem sanitarnym, również Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło ważne decyzje w sprawie funkcjonowania placówek szkolnych. Zmiany zaczną obowiązywać od 19 października br., i dotyczą wszystkich szkół ponadpodstawowych w kraju.

-Zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych, placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym będą obowiązywały od poniedziałku 19 października 2020 r. do czasu obowiązywania strefy żółtej i czerwonej na danym terenie" - przypomniało ministerstwo w komunikacie, który pojawił się w piątek 16 października.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Ministerstwo wprowadza zdalne nauczanie w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się w strefie czerwonej

Nowe rozporządzenie zakłada, że w strefie czerwonej od poniedziałku uczniowie ze szkół ponadpodstawowych przejdą na tryb zdalnej edukacji, natomiast w strefie żółtej młodzież ze szkół ponadpodstawowych rozpocznie kształcenie w systemie mieszanym czyli tzw. hybrydowym, w trybie ok. 50 proc. na 50 proc. Uczniom, którzy ze względu m.in. na niepełnosprawność lub warunki mieszkalne nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować możliwość nauczania stacjonarnego lub zdalnego w szkole z wykorzystaniem komputerów znajdujących się na wyposażeniu placówki.

- Oznacza to, że co najmniej połowa uczniów z danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Zadaniem dyrektora szkoły będzie wdrożenie odpowiednich procedur wprowadzających oraz poinformowanie całej społeczności szkolnej o przyjętym systemie kształcenia hybrydowego - napisano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski wzięli ślub. Mamy piękne zdjęcie zakochanych, pokazali obrączki

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

Jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że w obu strefach będą wyjątki. Nauczanie stacjonarne wciąż będzie prowadzone w szkołach ponadpodstawowych w placówkach specjalnych, a także ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii oraz szkołach specjalnych samodzielnych lub funkcjonujących w zespołach.

- W szkołach tych młodzież ma zapewnioną naukę, wychowanie a także prowadzone są zajęcia o charakterze specjalistycznym, terapeutycznym, rewalidacyjnym - wyjaśnia MEN.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata zobaczyła czerwone plamki na schabie i pobladła. Wszyscy odradzają jej jeść mięso ze zdjęcia
  2. Anna Lewandowska protestuje. Chodzi o decyzje rządu w sprawie koronawirusa, mocne słowa przed tysiącami Polaków (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News