Zbliża się koniec immunitetów dla posłów. "Wszyscy powinni być równi"

Zbliża się koniec immunitetów dla posłów. "Wszyscy powinni być równi" Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Szykuje się prawdziwy przełom. Wiele wskazuje na to, że posłowie stracą przywileje. Będą podlegać tym samym prawom co zwykli obywatele.

Polacy w zdecydowany sposób opowiedzieli się za odebraniem immunitetów posłom.

Polacy zdecydowanie przeciw immunitetom

ZOBACZ TAKŻE: Nowy poseł w PiS! Niedawno było o nim bardzo głośno Według sondażu, który przeprowadził Instytut Pollster dla gazety "Super Express" 94% Polaków jest za odebraniem posłom immunitetu. Tylko 3% uważa inaczej. Wyniki sondażu skomentował politolog Bartłomiej Biskup. Zdaniem dra prawo powinno być równe dla wszystkich. - Dla społeczeństwa immunitet to ochrona dla polityków. A przecież wszyscy powinni być równi wobec prawa - powiedział Biskup.

Oskarżony o korupcję poseł zapoczątkował debatęNajlepsze newsy dnia:

Słynny poseł PiS zrobił wiochę na lotnisku! Wstyd na cały świat Debatę na temat osłony jaką daje immunitet zapoczątkował przypadek polityka Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Poseł zdecydował się na zrzeczenie immunitetu w związku z postępowaniem karnym, jakie przeciwko niemu zostało wytoczone. Polityk oskarżony jest o przyjęcie łapówki w wysokości około 200 tys. złotych. To pokłosie tak zwanej afery melioracyjnej. Gawłowski pełnił wówczas funkcję wiceministra środowiska. Prokuratura dopatrzyła się nieprawidłowości w związku z realizowanymi 105 inwestycjami przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Również internauci popierają inicjatywę zniesienie immunitetów posłom. - Posłowie nie powinni mieć immunitetu, powinni być sądzeni jak reszta obywateli jeśli popełnią jakieś przestępstwo. Takie chowanie się za przywilejami to zwykłe tchórzostwo - czytamy komentarz w sieci. Źródło: wp.pl Następny artykuł