Ziobro wpadł po same uszy! Jest zamieszany w ogromną aferę, która obali PiS?

Ziobro wpadł po same uszy! Jest zamieszany w ogromną aferę, która obali PiS? Źródło: yt/prokuratura generalna

Zbigniew Ziobro od kilku miesięcy toczy walkę z Mateuszem Morawieckim. Zakulisowe rozgrywki między politykami dodatkowo rozognił fakt ujawnienia afery korupcyjnej przez Leszka Czarneckiego. Okazuje się, że prokurator generalny mógł wiedzieć wcześniej o incydencie. Premier ma pretensje do polityka, że nie ostrzegł go przed aferą.

Zbigniew Ziobro miał podobno dostęp do informacji, które mówiły o propozycji korupcji. Mateusz Morawiecki teraz ma żal do prokuratora generalnego, że ten nie ostrzegł go przed skandalem. Mężczyźni od wielu miesięcy toczą spór wewnątrz obozu rządzącego, a wszystkiemu ma się przyglądać Jarosław Kaczyński.

Morawiecki ma żal do prokuratora generalnego. Czy Zbigniew Ziobro doprowadził do podziału w obozie?

Marek Chrzanowski złożył Leszkowi Czarneckiemu propozycję korupcyjną. Ten postanowił upublicznić zdarzenie. Szef Komisji Nadzoru Finansowego poddał się do dymisji, a Mateusz Morawiecki ją natychmiast przyjął. Okazało się jednak, że o sprawie miał wiedzieć Ziobro. Wewnątrz obozu PiS zawrzało. Doniesieniom zaprzecza Ewa Bialik. Rzecznika Prokuratury Krajowej powiedziała, że zawiadomienie wpłynęło przed weekendem i Świętem Niepodległości, stąd premier nie wiedział o postępowaniu. Dziwi fakt, że wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości nikt wcześniej nie wiedział o aferze, która w dużej mierze wpłynęła na wizerunek partii i może doprowadzić do jej upadku.

Konflikty między politykami

Jarosław Kaczyński miał wezwać obu do swojego gabinetu. Wewnątrz partii pojawiły się głosy, że z powodu ostrego konfliktu między Morawieckim i Ziobro wyniki wyborów samorządowych nie były satysfakcjonujące.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Po złożeniu przez ministra sprawiedliwości wniosku w Trybunale Konstytucyjnym o zbadanie, czy traktat unijny jest zgodny z konstytucją, media zaczęły rozpisywać się o polexicie. To sprawiło, że wielu Polaków pomyślało o tym, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Sytuację zaogniała w mediach opozycja, a całość wyglądała na dość otwartą wojnę między kluczowymi politykami prawicy. Niefortunna data przełożyła się na finał wyborów, a Kaczyński miał pretensję o przebieg kampanii. Ujawnienie afery KNF również wpłynęło na wizerunek polskiego rządu. Czy za sprawą prokuratora generalnego dojdzie do upadku Prawa i Sprawiedliwości?ZOBACZ TAKŻE:
  1. CBA w siedzibie KNF! Służby reagują na aferę taśmową
  2. Morawiecki zwołał PILNE spotkanie szefów służb! Afera KNF pogrąża PiS
  3. Andrzej Duda chyba zemdleje! Jest DRUGIE oskarżenie ws. afery KNF
  4. Znaki zodiaku i ich supermoce. Będziesz w szoku
  5. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Sprawdź jak je uszczęśliwić
Następny artykuł