Ogromne kłopoty ministra PiS. Teraz musi wytłumaczyć się przed całą Polską

Ogromne kłopoty ministra PiS. Teraz musi wytłumaczyć się przed całą Polską

Zbigniew Ziobro w obliczu niedzielnych wydarzeń w Gdańsku ma przed sobą poważny problem. Wiele osób, a w tym dziennikarzy obwinia go za to, że Stefan W. w ogóle wyszedł z więzienia. Teraz minister musi się mocno tłumaczyć.

Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny ma teraz na sobie oczy wszystkich Polaków. Wszystko za sprawą morderstwa, które miało miejsce w Gdańsku podczas finału WOŚP. Stefan W. wbiegł na scenę, a następnie zadał politykowi aż 5 ran kłutych. Po dokonaniu zamachu pozostał na scenie i wygłosił apel, który miał usprawiedliwiać jego czyn.

Zbigniew Ziobro musi się tłumaczyć

Problemy polityka rozpoczęły się w momencie, gdy wyszło na jaw, że Stefan W. w grudniu wyszedł na wolność po odsiedzeniu 5 lat w więzieniu. Mężczyzna został skazany za czterokrotny napad z bronią w ręku na placówki bankowe w obrębie Gdańska. Jednak Stefan W. zarówno podczas swojego ataku, jak i teraz w areszcie utrzymuje, że jest niewinny. Dodatkowo nożownik stwierdził, że był torturowany przez PO. W mediach pojawiają się również doniesienia o chorobie psychicznej, na którą ma cierpieć. Chodzi dokładniej o schizofrenię paranoidalną. Według wielu osób wyrok, który odsiadywał Stefan W., był o wiele za krótki. Co więcej, niektórzy z nich, a w tym dziennikarze uważają, że powinien w ogóle nie opuszczać więzienia. W swoich wypowiedziach powołują się często na "ustawę o bestiach". - Umorzenie śledztwa po „akcie politycznego zgonu” i wypuszczenie - mimo ostrzeżeń matki - zabójcy Pawła Adamowicza z więzienia to dziś dwa potężne problemy ministra sprawiedliwości - pisze Konrad Piasecki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jako kolejny argument używane są słowa matki zatrzymanego, która miała ostrzegać służby przed nim. Według niej mężczyzna stanowił poważne zagrożenie. Niestety przekonaliśmy się, że te słowa znalazły pokrycie w rzeczywistości. Jednocześnie w Internecie wybuchła prawdziwa burza, ponieważ część internautów zauważa, że Stefan W. nie podlega "ustawie o bestiach" i odsiedział swój poprzedni wyrok zatwierdzony przez sąd. Ich zdaniem, jeżeli ktoś tu jest winny, to system polskiego sądownictwa, który narzucił tak niską karę. Niestety czasu już nie cofniemy, ale mimo wszystko Zbigniew Ziobro został postawiony w bardzo trudnej sytuacji. Polityk musi doprowadzić do jak najszybszego procesu zabójcy Adamowicza. W przeciwnym razie naraża się na poważne sprzeciwy zarówno ze strony opozycji, jak i społeczeństwa. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wojciech Cejrowski haniebnie o śmierci Adamowicza. „Jakby zmarł Stalin”
  2. Powraca temat afery z Beatą Szydło. Najbardziej ucierpieli ministrowie
  3. Politycy PiS nie uczcili pamięci Pawła Adamowicza. Skandal na sesji rady miasta
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News