Najważniejsi ministrowie w naszym kraju to m.in. Jarosław Gowin, Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro czy Anna Zalewska. Jak się okazuje, właśnie trwa wewnętrzne śledztwo w PiS, które ujawnić ma winnego wypłynięcia taśm premiera Morawieckiego, a któryś z tych ministrów może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. 

Sceną polityczną w ostatnim czasie zatrzęsły publikacje kolejnych kontrowersyjnych taśm, na których nagrywano polskich polityków. Szczególne zamieszanie powstało wokół premiera Morawieckiego, którego wypowiedzi szokowały. Rozpoczęło się wewnętrzne śledztwo, a podejrzany jest ważny minister.

Prawo i Sprawiedliwość głośno mówi o poszukiwaniu winnych całej sytuacji, sprawa bowiem jest naprawdę poważna. Partia obawia się, że ujawnione materiały zmienią bieg kampanii wyborczej, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę obecność premiera na wielu lokalnych konwencjach partii. Pod lupę wzięto jednego z najważniejszych polskich polityków, którzy może być zamieszany w całą sprawę.

Poszukiwania trwają. Wewnętrzna wojna PiS

W mediach już od kilku dni głośno mówi się o wewnętrznej wojnie w PiS, która spowodowana jest wypłynięciem taśm z restauracji „Sowa i przyjaciele”. Słyszy się, że prezes Jarosław Kaczyński jest wściekły na całą sytuację i szuka winnych.

– Teraz przeszliśmy w PiS do kolejnego etapu – zaczęła się faza śledztwa i wszyscy stawiają pytania, kto stoi za ujawnieniem taśmy – relacjonuje dziennikarzowi Grzegorzowi Łakomskiemu jeden z polityków PiS.

Chodzi oczywiście przede wszystkim o taśmę Mateusza Morawieckiego, która kilka dni temu wstrząsnęła opinią publiczną. Nagranie znacząco podważa wiarygodność polityka i może stanowić duże zagrożenie dla partii tuż przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

– Ci, którzy dopuszczali się nadużyć, mają w Polsce bardzo wielkie wpływy. Ten atak na premiera Morawieckiego w tej chwili to jest właśnie atak na człowieka, który im bardzo zaszkodził, ale za to bardzo pomógł Polakom, bardzo pomógł Polsce – w ten sposób Kaczyński bronił premiera na antenie TVP.

Pojawiają się również głosy wskazujące na jednego z najważniejszych ministrów w naszym kraju. To on miał doprowadzić do wypłynięcia taśm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów

Zbigniew Ziobro może pożegnać się ze stanowiskiem?

Rozmówcy Grzegorza Łakomskiego informują, że najczęściej wymienianym nazwiskiem jest ostatnio Zbigniew Ziobro.

 

– Nie ma wątpliwości, że najbardziej na całej aferze zyskali ziobryści. Są głównymi podejrzanymi. Prezes jest na nich wściekły – powiedział poseł PiS w rozmowie z TVN24.pl.

Pojawiły się również pogłoski, według których Zbigniew Ziobro zastąpiony zostanie przez Patryka Jakiego na stanowisku ministra sprawiedliwości, a sam wysłany zostanie do Brukseli.

Według Tadeusza Cymańskiego teoria taka jest absolutnie niedorzeczna – jego zdaniem podejrzenia takie świadczą wyłącznie o „głupocie” oskarżających. Jak na razie żadne informacje nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone przez Prawo i Sprawiedliwość.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków
  2. Zamieszki na Paradzie Równości! Policja użyła siły, narodowcy uciekają w panice
  3. Zapytał Morawieckiego o taśmy. BEZCZELNA odpowiedź wbiła dziennikarza w ziemię
  4. GROŹNA CHOROBA ZABIJA NASZE PSY. OBJAWY SĄ NIEZAUWAŻALNE, A LICZY SIĘ CZAS
  5. Jakie spodnie wybrać do figury Klepsydry? Wysoki stan jest dla ciebie!

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

Zobacz również