Śledztwo ws. zabójcy Adamowicza prowadzi prokurator, który uratował Międlara!

Śledztwo ws. zabójcy Adamowicza prowadzi prokurator, który uratował Międlara! Źródło: Fot. YouTube/Telewizja wPolsce

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył śledztwo ws. zabójstwa Pawła Adamowicza swojemu zastępcy, Krzysztofowi Sierakowi. Sprawa wywołuje ogromne kontrowersje, bowiem mężczyzna odpowiedzialny jest za uratowanie Jacka Międlara. Przeciwko byłemu księdzu prowadzono postępowanie związane z mową nienawiści.

Tragedia z niedzieli wstrząsnęła całą Polska. Prezydent Gdańska został publicznie zasztyletowany na oczach tysięcy osób świętujących 27. finał WOŚP w Gdańsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzą już różne organy państwa, w tym MSWiA i oczywiście Prokuratura. Z jej strony minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro pieczę nad postępowaniem powierzył swojemu zastępcy. Postać Krzysztofa Sieraka budzi jednak ogromne kontrowersje.

Zbigniew Ziobro powierzył śledztwo swojemu zastępcy

Sierak już wcześniej zajmował się głośnymi sprawami. Najbardziej wsławił się w 2016 roku, gdy uratował byłego księdza Jacka Międlara od zarzutów związanych z mową nienawiści. Dokładniej chodziło o słowa, które wypowiedział podczas "Marszu Patriotów" we Wrocławiu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Były ksiądz nawoływał wówczas do rozprawienia się "z lewactwem, żydostwem i z komunizmem", a także "banderowcami", którzy w jego mniemaniu zalewają Wrocław i Polskę. Niestety zarzuty wycofano z inicjatywy Sieraka, a szerzący mowę nienawiści wobec przedstawicieli innych narodów Międlar, nie odpowiedział za swoje słowa. Śledztwo w sprawie trwa i na ten moment mordercy prezydenta Gdańska Stefanowi W. postawiono zarzut morderstwa z motywacji zasługujących na szczególnie potępienie. Do zbadania pozostaje także sprawa zaburzeń psychicznych mężczyzny. - Stąd też zostanie on poddany badaniom przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów, aby ocenili oni, czy w chwili zdarzenia podejrzany cierpiał na chorobę psychiczną lub inne zaburzanie czynności psychicznych, a także czy w chwili czynu miał zdolności do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim zachowaniem - powiedział mediom Krzysztof Sierak.

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz rządził Gdańskiem od 1998 roku. 21 października zeszłego roku został wybrany na kolejną kadencję, która według nowego prawa mogła być jego przedostatnią. Samorządowiec cieszył się ogromnym poparciem i z tego powodu PiS zrezygnowało z wystawiania swojego kandydata w wyborach uzupełniających. 13 stycznia na scenie WOŚP w centrum Gdańska został kilkukrotnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Po długiej operacji i przetłoczeniu wielu litrów krwi zmarł następnego dnia około godziny 13:00. Miał 53 lata. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. WOŚP z Jurkiem Owsiakiem to cała epoka. Pamiętacie te kultowe momenty?
  2. Prokuratura właśnie podała, jak naprawdę zginął Paweł Adamowicz
  3. Biedronka wyszła zwycięsko ze starcia z Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński musi zagryźć zęby
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
źródło: polsatnews.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News