Ziobro ZNISZCZONY przez Sąd Najwyższy! To koniec

Ziobro ZNISZCZONY przez Sąd Najwyższy! To koniec Źródło: fot. youtube.com

Zbigniew Ziobro został definitywnie pogrążony przez Sąd Najwyższy. Ta decyzja jest niespodziewana dla ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Był niezwykle pewny siebie, a Sąd Najwyższy go zniszczył.

Sprawa dotyczy głośnej przed paroma miesiącami afery związanej z drukarzem z Łodzi. Przedsiębiorca odmówił wydruku plakatów jednej z fundacji zaangażowanej w walkę o prawa osób LGBT. Adam J. powołał się przy tym na wolność sumienia, które nie pozwala mu przykładać ręki do promocji zachowań homoseksualnych.

Drukarz odmówił wykonania usługi dla organizacji LGBT

Drukarz Adam J. przegrał sprawę w sądzie oraz apelację w II instancji. Wówczas sprawą zainteresował się prokurator generalny, który złożył na korzyść przedsiębiorcy kasację do Sądu Najwyższego. W czwartek Sąd Najwyższy odrzucił kasację potwierdzając wyrok II instancji. Tam uznano, że drukarz winien jest dyskryminacji, jednak odstąpiono od wymierzenia kary. SN przyznał rację II instancji, powołując się na różnicę między działalnością twórczą a rzemieślniczą. Ponadto w uzasadnieniu decyzji sędzia Andrzej Ryński podkreślił, że plakaty, które miał wykonać pan Adam, zawierały logo organizacji. Gdyby promowały sprzeczne z przekonaniami drukarza zachowania, jego decyzja byłaby uzasadniona, jednak zważywszy, że promowały jedynie legalną organizację, przedsiębiorca złamał prawo. - Uzasadniona odmowa mogłaby wystąpić w sytuacji drukarza, który jako katolik otrzymuje zlecenie na wydrukowanie reklamy propagującej treści w sposób oczywisty sprzeczne z zasadami jego wiary. Natomiast, jeśli mamy do czynienia z rzemieślnikami, którzy wykonują zwykłe czynności techniczne, to (...) nie ma tutaj pola do rozważań, jeśli chodzi o konflikt sumienia między wykonywaną usługą a światopoglądem - podkreślił sędzia Ryński.

Zbigniew Ziobro sponiewierany przez Sąd Najwyższy

Ponieważ kasację złożył sam Zbigniew Ziobro, sprawa wydawała się ostatecznie wygrana na korzyść drukarza z Łodzi. Prokurator generalny był bardzo pewny swego, kiedy przed paroma miesiącami mówił o złożonej kasacji. - Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia - mówił wówczas Ziobro. - Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady - dodał. Polityk podkreślił również, że w dzisiejszych czasach jest duża konkurencja i wybór, nie ma konieczności realizować usług u tych przedsiębiorców, którzy wyrażają sprzeczne poglądy. - Dziś każdy ma wybór, zwłaszcza w przypadku tak rozpowszechnionych usług, jak drukarskie - mówił Zbigniew Ziobro. - Jeśli spotka się z odmową zlecenia, może iść do konkurencji - podkreślił. Okazało się, że Sąd Najwyższy ma zupełnie inną opinię. Decyzja sędziego Ryńskiego jest miażdżąca dla ministra sprawiedliwości. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. POLEXIT?! Wyciekł nowy plan PiS, jeśli UE nie ustąpi
  2. Ale afera! NAGIE zdjęcie czołowego polityka PiS w sieci
  3. Na Rydzyka patrzy cały świat. To może być jego koniec
v
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News