Zbigniew Ziobro już się nawet nie kryje z komunistycznymi zapędami. Będzie wywłaszczać przedsiębiorców

Zbigniew Ziobro już się nawet nie kryje z komunistycznymi zapędami. Będzie wywłaszczać przedsiębiorców

Zbigniew Ziobro jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości, piastuje urząd ministra sprawiedliwości, co daje mu dość duże możliwości. Roman Giertych sugeruje, że właśnie jesteśmy świadkami skoku na własność prywatną, który umożliwiać ma projekt jedne z tegorocznych ustaw. 

Obalanie Trybunału Konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość  nie obyło się bez echa zarówno w mediach, jak i wśród Polaków. Sprawa miała swoich zwolenników, którzy nie widzieli w Trybunale potencjału, uważali go za martwą instytucję, lecz zapomnieli, że często to właśnie on stawał na drodze władzy, która sięgała nieco za daleko. Tymczasem okazuje się, że po zniesieniu Trybunału Konstytucyjnego już nic nie stoi na przeszkodzie rządu, by wywierać presję na samym obywatelu i sięgać po jego własność prywatną.

Co planuje Zbigniew Ziobro?

Zgodnie z projektem ustawy z dnia 25. maja 2018 r. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych mamy do czynienia ze skokiem na własność prywatną... a przynajmniej tak twierdzi Roman Giertych. Argumentuje to tym, że ustawa zakłada konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy, np. spółkę. Problemem w tym wszystkim zdaje się być to, że do "wykazania" naruszenia prawa nie będzie wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo. W ten sposób za stwierdzenie przestępstwa odpowiedzialni w pełni będą prokuratorowie, którzy podlegli są Ziobrze.

Przedsiębiorcy bezradni wobec oszustów i oszustów z Sejmu

Kolejny zapis wymieniany przez Giertycha brzmi: "Konfiskata może nastąpić również na wniosek prokuratora w przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9)". W praktyce oznacza to, że zapanować może odpowiedzialność zbiorowa, w której niewinni przedsiębiorcy będą prawnie zmuszani do płacenia za oszustów. Właściciele firm sami będą musieli sprawdzać wszystkie podmioty, z góry patrząc na nich jak na potencjalnych oszustów.

Zbigniew Ziobro przejmie kontrolę

Wszelkie działania, oskarżenia oraz końcowe decyzje o zamykaniu firm spoczywać będą na prokuratorach, którzy odpowiadają przed Zbigniewem Ziobro. Ten dzięki ich kontroli będzie mógł całkowicie uznaniowo niszczyć firmy: w czasie postępowania mogą oni wprowadzać ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy, który dopiero po wprowadzeniu jest zatwierdzany przez sąd. Takie jest zdanie Giertycha na temat projektu tej ustawy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Giertych uderzył w Biedronia. Ale prezydent tak mu odpowiedział, że Romanowi spadły kapcie
  2.  UWAŻAJ! JEŚLI DAJESZ SIĘ LIZAĆ SWOJEMU PUPILOWI, MOŻESZ UMRZEĆ
  3. Opozycja pełna nadziei! Giertych wyjawia prawdę o spotkaniu Duda-Kaczyński
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News