Sędzia zwrócił uwagę współpracowniczce Zbigniewa Ziobry. Już grożą mu dwie kary dyscyplinarne

Sędzia zwrócił uwagę współpracowniczce Zbigniewa Ziobry. Już grożą mu dwie kary dyscyplinarne Źródło: youtube.com/ TVP Info

Zbigniew Ziobro ściga sędziego Marka Omelmana. Były prezes Sądu Okręgowego w Elblągu boi się konsekwencji, jakie może ponieść za sprawą ministra sprawiedliwości i rzecznika dyscyplinarnego, którzy chcą jego ukarania. Wszystko przez to, że sędzia zażądał usunięcia z sali rozpraw bliskiej współpracownicy szefa resortu sprawiedliwości, która miała zachowywać się niestosowanie w trakcie sprawy.

Zbigniew Ziobro nie odpuszcza Markowi Omelmanowi. Sędzi, który wyprosił z sali obrad Iwonę Szmurło, a więc bliską współpracownicę ministra sprawiedliwości powiązaną z Solidarną Polską. Argumenty, których użył orzekający w sprawie, tyczyły się zachowania kobiety, która miała niewłaściwie zachowywać się w trakcie rozprawy. Oburzona adwokatka poszła na sprawę do ministra, a ten zaczął zajmować się sprawą Omelmana.

Zbigniew Ziobro poluje na Marka Omelmana. Sędzia może mieć poważne problemy

Problemy Omelmana zaczęły się w 2017 roku, w trakcie jednej ze spraw w sądzie rodzinnym. W trakcie narady ławników i sądu miało dojść do sprzeczki między doświadczonym sędziom, a Szmurło, która nie wróciła na salę rozpraw. Ta decyzja sprawiła, że przedstawiciel sądownictwa zaczął borykać się z dużymi problemami.

Mimo że osąd sędziego dotyczący tego, że Szmurło nie powinna być w radzie ławniczej, został poparty przez kolegium Sądu Okręgowego w Elblągu oraz samą radę, to odrębnego zdania jest Ziobro, który zaczął wewnętrzne postępowanie w sprawie sędziego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielkie konsekwencje dla sędziego

Po skardze u ministra Ziobry, dla Omelmana zaczęły się prawdziwe schody. Mężczyzna w 2017 roku został odwołany z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu. Tamta decyzja była spowodowana rzekomym złamaniem zasad przez sędziego, który miał wyjawić publicznie, jak wyglądała tamta rozprawa.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana polska piosenkarka była molestowana przez księdza. Miała tylko 14 lat
2. Nie żyje polityk PiS. Ujawniono wyniki sekcji zwłok

Na chwilę obecną Omelman jest pod kontrolą rzecznika dyscyplinarnego, który może nawet doprowadzić do wydalenia sędziego z pracy i nałożenia na niego kary. Mimo że środowisko sędziowskie opowiada się za swoim kolegą, to Zbigniew Ziobro woli wykazywać lojalność względem koleżanki z obozu politycznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe 500 plus. Dostać będą mogli absolutnie WSZYSCY!
  2. Znany muzyk w tajemnicy wziął ślub! Ma 57 lat, jego żona jest DUŻO młodsza
  3. Mężczyzna wepchnął małpę w ZOO do wody. Zemściła się tak, że aż oczy bolą od patrzenia, drastyczne nagranie
  4. Miał zostać jej mężem, w końcu usłyszał najczulsze "tak". Kilka godzin później już nie żyli
  5. Przed policjantami stanął 8-letni chłopiec. Powiedział kilka słów, po których okazało się, że jest gorzej niż myśleli

Źródło: OKO.press

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News