Pojawił się kandydat, który wygryzie Morawieckiego z funkcji premiera? Wszystko zależy od Zbigniewa Ziobry

Pojawił się kandydat, który wygryzie Morawieckiego z funkcji premiera? Wszystko zależy od Zbigniewa Ziobry Źródło: youtube.com/pis

Zbigniew Ziobro okazuje się najważniejszym ogniwem Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem obserwatorów obozu władzy, premierem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wcale nie musi zostać Mateusz Morawiecki. A wszystko przez zawirowania w partii.

Zbigniew Ziobro może zadecydować o tym, kto zostanie premierem. Okazuje się, że w obozie władzy dochodzi do wielkich sprzeczek, przez które Mateusz Morawiecki może nie zostać desygnowany na urząd premiera. Czy minister sprawiedliwości, którego ugrupowanie jest w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, będzie rozdawał karty i decydował, kto będzie rządził przez następne cztery lata?

Zbigniew Ziobro rozdaje karty w PiS? Szokujące doniesienia z Nowogrodzkiej

Zdaniem wielu dziennikarzy śledzących partię rządzącą, w obozie władzy może dojść do zmian na najważniejszych stanowiskach. Okazuje się bowiem, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie chce, aby na stanowisku prezesa rady ministrów pozostawał Mateusz Morawiecki. Politycy mają się kłócić i nie wyrażać woli współpracy. Problem w tym, że szef resortu sprawiedliwości jest osobą, która nie da się usunąć ze swojego stanowiska, ponieważ jest szefem ugrupowania będącym w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Minister miał zażądać od Jarosława Kaczyńskiego, by ten przemyślał kandydaturę Mariusza Błaszczaka. Szef MON miałby zastąpić Morawieckiego, wówczas gdy posłowie z jego partii osiągną wysoki wynik w wyborach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zachowa się Kaczyński?

Jarosław Kaczyński ma przed sobą dość twardy orzech do zgryzienia. Były premier promuje postać Mateusza Morawieckiego, z którego postawy na funkcji premiera jest bardzo zadowolony.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

- Pan Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną. Wie pan, po naszej partii krąży taki żart: Co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera? Przewody! - mówi Jarosław Kaczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News