Zbigniew Zamachowski ujawnia. Film Patryka Vegi będzie potwornym ciosem dla PiS przed wyborami

Zbigniew Zamachowski ujawnia. Film Patryka Vegi będzie potwornym ciosem dla PiS przed wyborami Źródło: Instagram/Patryk Vega

Zbigniew Zamachowski uchyla rąbka tajemnicy i opowiada o nowym filmie Patryka Vegi. "Polityka" wzbudza ogromne emocje. Przed filmem już ostrzegają politycy z partii rządzącej, choć do jego premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy.

Zbigniew Zamachowski jest częścią imponującej obsady filmu "Polityka". Patryk Vega zebrał na plan grupę świetnych aktorów, którzy wcielą się w postaci doskonale znane Polakom z sali sejmowej. Reżyser umiejętnie podgrzewa atmosferę przed wrześniową premierą filmu, serwując na swoim Instagramie soczyste fragmenty. Widzieliśmy już ekranowe wersje Krystyny Pawłowicz (Iwona Bielska), Jarosława Kaczyńskiego (Andrzej Grabowski) czy "ojca dyrektora", którego zagra właśnie Zamachowski. 

Zbigniew Zamachowski o filmie Vegi. "Bezkompromisowy scenariusz"

Zbigniew Zamachowski ma za sobą wiele charakterystycznych ról. Na ekranie mierzył się z legendą Tadeusza Łomnickiego, gdy zagrał Wołodyjowskiego w ekranizacji "Ogniem i mieczem". Był też Jaskrem w "Wiedźminie", a za rolę księdza Stanisława Skorodeckiego w "Prymasie" otrzymał nagrodę Orła. Tym razem także wcieli się w duchownego. I to nie byle jakiego. Wszyscy będą utożsamiać postać Zamachowskiego z Tadeuszem Rydzykiem.

- Moja postać, podobnie jak inne, jest inspirowana osobą z życia publicznego. Pamiętajmy jednak, że w głównej mierze realizujemy wizję scenarzysty i reżysera - mówi w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Aktor jest świadom, że osoby z polskiego świata politycznego boją się filmu. Podgrzewa więc emocje, i przyznaje, że jest się czego obawiać:

- Od siebie mogę dodać, że dawno nie czytałem scenariusza, który w sposób tak bezkompromisowy odnosi się do rzeczywistości tu i teraz - mówi Zamachowski Wirtualnej Polsce.

Obawy polityków przed premierą. "Lęk o wszystko"

Zbigniew Zamachowski otwarcie przyznaje, że obecna władza nie należy do jego politycznej bajki i z aktualnej sytuacji w Polsce nie jest zadowolony. Wierzy, że film Vegi zmusi do refleksji zarówno rządzących, jak i wyborców. "Polityka" nie będzie tylko prześmiewczym kabaretem.

- Opowieść wzięta jest w nawias gorzkiego humoru, czasami bardzo bolesnego. Wierzę, że to on skłoni widzów do zadania sobie istotnych pytań o postawę naszych rządzących i nas samych - tłumaczy aktor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością rozpoczęły już krytykę filmu, sam Jarosław Kaczyński ostrzegał przed nim wyborców. Zdaniem Zbigniewa Zamachowskiego to bardzo znaczące, że kampania przeciwko "Polityce" ruszyła na długo, nim ktokolwiek miał możliwość obejrzeć film:

- Lęk o wszystko, co mogłoby naruszyć status quo, jest tak wielki, że krytykuje się coś, czego nawet się nie zobaczyło. To tak jakby słuchacz wydał opinię o utworze muzycznym, zachwycając się albo krytykując jedynie partyturę - tłumaczy aktor.

Premiera filmu 6 września, przed wyborami do Sejmu i Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  4. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  5. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec CHCE DO NICH WRÓCIĆ
  6. Były mąż Marty Kaczyńskiej wywleka rodzinne brudy. Powiedział o patologii, zdębiejecie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News