wodecki
Fot. YouTube/KultoweRozmowy
Mikołaj Pilecki - 23 Grudnia 2018

Ostatnie słowa Wodeckiego o Wigilii. "Mama płakała"

Zbigniew Wodecki zmarł niespodziewanie 22 maja 2017 roku. Legendarny muzyk pozostawił po sobie niesamowity dorobek i sporo muzyki do wydania. W jednej z ostatnich wypowiedzi dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia opisał smutek swojej mamy.

Zbigniew Wodecki przez całe dekady królował na polskiej estradzie. Nieśmiertelne hity w jego wykonaniu do dziś zachwycają, podobne jak kolędy, które wykonywał z wielką starannością. Niestety w wyniku powikłań chorobowych układu krążenia i ostatecznie udaru mózgu zmarł 22 maja 2017 w szpitalu MSWiA w Warszawie. Jego odejście było wielkim szokiem nie tylko dla rodziny, ale i fanów, którzy liczyli na nowe produkcje z jego strony. W jednej z wypowiedzi Wodecki opowiedział, jak inne wobec dzisiejszych były kiedyś Święta Bożego Narodzenia. Wokalista zaznaczył przy tym, jak wielką męką było zdobycie potrzebnych artykułów w czasach, kiedy po wszystko trzeba było stać w niezwykle długiej kolejce.

Zbigniew Wodecki o wigilii w rodzinnym gronie

Silne tradycje wigilijne pozostały w polskim społeczeństwie pomimo oczywistych prób ich wyplenienia ze strony władz PRL. Państwo musiało jednak podporządkować się wielosetletnim praktykom i zapewnić obywatelom godne spędzenie Świąt w rodzinnym gronie. Do sklepów zawsze dowożono niezbędne artykuły, w tym oczywiście karpia, który od czasów powojennych stał się "tradycyjną" rybą wigilijną. To oczywiście efekt łatwości jego hodowli i tempa, w jakim się rozmnaża.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Ryba była mimo wszystko cenna, a jej kupienie stanowiło priorytet dla wszystkich obchodzących Boże Narodzenie. Nie inaczej było w przypadku mamy Zbigniewa Wodeckiego, która płakała, gdy nie udawało jej się nabyć karpia. - Nie wiem, czy to zabawne, ale pamiętam, że mama płakała, gdy nie mogła dostać karpia. Czekała na tę rybę w kolejce jeszcze zanim ją przywieźli do sklepu, a później jeszcze musiała odstać swoje, żeby ją dostać - powiedział niegdyś Zbigniew Wodecki.

"Wszystko w tamtych czasach było bardziej odświętne"

Wodecki mawiał także, iż Święta w dawnych czasach miały przyjemniejszy charakter i lepszą atmosferę. Jego zdaniem pomimo skromności, jaką się charakteryzowały, były po prostu bardziej odświętne. - Wszystko w tamtych czasach było bardziej odświętne. I było więcej szopek niż galerii handlowych. Pamiętam mnóstwo zabaw na śniegu i radość z tym związaną: jazdę na sankach, palącą się choinkę, zabawy z kolegami i zapach śniegu. To był czad! - porównywał przed laty.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragicznie smutne święta Beaty Kozidrak. Nagła śmierć zmieniła wszystko
  2. To koniec! Najbardziej wpływowa postać show-biznesu postanowiła zniszczyć Rozenek
  3. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
źródło: pudelek.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News