Pęka serce, gdy się spojrzy na grób Zbigniewa Wodeckiego. Porusza napis na tablicy

Pęka serce, gdy się spojrzy na grób Zbigniewa Wodeckiego. Porusza napis na tablicy Źródło: screen/YouTube/ Kultowe rozmowy

Lada chwila miną dwa lata odkąd odszedł od nas Zbigniew Wodecki. Świat artystów do dziś wspomina radosnego i wszechstronnie utalentowanego muzyka. Wspomnienie jego śmierci jest tym bardziej bolesne, kiedy spojrzy się na nagrobek artysty. Widnieje na nim napis rozrywający nawet najtwardsze serca.

Zbigniew Wodecki zmarł niedługo po przebyciu ciężkiego udaru. Jego nagłe odejście było dla polskiej kultury jak grom z jasnego nieba. Gwiazdę do dziś z sentymentem i podziwem wspominają czołowe osobistości świata aktorów, piosenkarzy, pisarzy.

Zbigniew Wodecki spoczął na cmentarzu Rakowickim. Poruszający serca napis na nagrobku gwiazdy

Wodecki nie przeżył pierwszego udaru. Powikłania okazały się śmiertelne. Muzyk i multiinstrumentalista został pochowany na cmentarzu Rakowickim. To słynna krakowska nekropolia, na której spoczywają najbardziej zasłużeni Polacy z grodu Kraka.

- Na cmentarzu Rakowickim mam kwaterę, udało mi się wykupić, choć cmentarz już zamknięty. Rodzice tam moi leżą. Dzieci i wnuki nie będą musiały jeździć pod Kraków, żeby świeczkę zapalić - mówił w jednym z ostatnich wywiadów.

Zerknęliśmy na grób artysty. Nagrobek Wodeckiego do dziś przyciąga wielu krakowian i gości. Słowa, które rodzina umieściła jako napis na płycie nagrobnej (epitafium) chwytają za serca. Zwłaszcza ludzi kultury.

- Kurtyna opadła, brawa nie milkną. Twój koncert trwa. Biletów brak - epitafium tej treści zdobi nagrobek słynnego muzyka i multiinstrumentalisty.

Jesteśmy przekonani, że nie tylko wrażliwi artystycznie przechodnie zatrzymają się po tych słowach przy grobie Wodeckiego. Krótko ujęta sentencja sprawia, że nie wypada wręcz przejść obojętnie obok miejsca spoczynku cenionego polskiego muzyka.

screen Dziennikpolski24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za SKANDALICZNE zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News