Afera na ukraińskich szczytach władzy. Minister spraw zagranicznych, Arsen Awakow, na stanowisko swego doradcy do spraw integracji europejskiej nominował Anastazję Diajewą. 24-letnia kobieta stała się powodem zamieszania wśród elit rządzących Ukrainy. Okazuje się bowiem, że 24-latka ma niebywale długi staż w zawodzie. Dodatkowego oburzenia dodaje fakt, iż w sieci pojawiły się „odważne” zdjęcia młodej urzędniczki.

Chociaż Diejewa w ukraińskiej polityce jest raptem od kilku dni (10. listopada rozpoczęła pracę w MSW) już zdążyła wywołać niemałe zamieszanie. Członkowie parlamentu Ukrainy nie są przychylni młodej asystentce. Twierdzą, że to osoba zdecydowanie za młoda i niedoświadczona na tak ważne stanowisko.

Awakowa nie boją się otwarcie atakować jego koalicjanci. Iryna Heraszczenko, wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy, ostro skrytykowała ministra Awakowa zarzucając mu złamanie procedury powoływania doradcy. Zarzuciła mu, że ten przed wyborem 24-latki nie skonsultował swej decyzji z wiceministrem do spraw integracji europejskiej.

 – Procedura odbyła się poza konkursem. W kwestionariuszu zostały także podane nierzetelne dane. To z pewnością nie sprzyja zarówno integracji europejskiej, jak i pracy rządu – oświadczyła Heraszczenko.

Mówiąc „nierzetelne dane”, Heraszczenko chodziło o notkę biograficzną Diejewej. Według informacji podanych na temat 24-latki, ta ma na swoim koncie… 10-letni staż w zawodzie.

Co więcej, okazuje się, że Diejewa zdążyła się już przewinąć przez sfery polityczne Ukrainy. Kobieta była asystentką Leonida Kożary, należącego do Partii Regionów byłego prezydenta Janukowycza. Później trafiła na stanowisko asystentki u poseł Jeleny Neteckiej, która należała do tej samej partii. Swojego czasu mieszkała w Sztokholmie, gdzie, według notki, zajmowała się „zielonymi technologiami”.

Swoją nową zastępczynię wziął w obronę sam minister Awakow, który podkreślił jej walory intelektualne i doświadczenie. Szef ukraińskiego MSW stwierdził, że „takich młodych i energicznych ludzi należy wspierać, a nie potępiać”. Polityk poruszył także temat zdjęć Diejewy, gdzie zaznaczył, że te są „sfałszowane”.

 – Czy studentka nie ma prawa do osobistych zdjęć? Oczywiście nikogo nie interesuje, że są one częściowo fałszywe? – grzmiał Awakow.

Skandal wokół nowej wiceszefowej MSW podsycają też zdjęcia, które zalały sieć, gdy świat dowiedział się o jej nominowaniu. Na materiałach tych 24-letnia Diejewa pozuje w negliżu. Część z nich nie została prawdopodobnie pozyskana i opublikowana legalnie.

źródło: dailymail.co.uk
źródło: dailymail.co.uk
źródło: okdiario.com
źródło: okdiario.com
źródło: instagram./com/stasiadeeva
źródło: instagram./com/stasiadeeva
źródło: instagram./com/stasiadeeva
źródło: instagram./com/stasiadeeva

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również