Jezioro Wiktorii w Tanzanii z pięknego obrazu niemal jak z pocztówek zamieniło się w piekło. Podczas rejsu pasażerskiego zatonął prom. Według doniesień z mediów na pokładzie było ponad 400 osób. W tej chwili obliczono, że zginęły 44, a liczba stale rośnie. Władze szacują, że może wzrosnąć nawet do 200 tragicznie zmarłych.

Jezioro Wiktorii, największe tropikalne jezioro na świecie jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Afryce. Każdego roku przyciąga niebywałą liczbę turystów. Prom pasażerski, który zatonął między wyspami Ukora i Bugolora wiózł na pokładzie ponad 400 osób. Szacuje się, że zginąć mogła nawet połowa z nich.

Jezioro Wiktorii miejscem tragicznego wypadku. Czemu w Tanzanii zatonął prom?

Oficjalne dane podane przez tamtejsze władze wskazują, że na pokładzie znajdowało się 400 osób. 44 uznane zostały za martwe, a akcję ratunkową wstrzymaną w piątek przed świtem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

Nie wiadomo jednak, jaka była przyczyna tragedii. Media, jeszcze nieśmiało wskazują, że winę mogli ponieść sami pasażerowie, którzy podczas cumowania masowo przesunęli się na jeden z krańców statku.

Miejsce wielu tragedii

Jezioro Wiktorii pochłonęło już wiele ofiar śmiertelnych. W 2012 roku miała miejsce podobna sytuacja. Gdy kapitan promu, przewożący ludzi na Zanzibar stracił panowanie nad statkiem, w wodzie zginęło 145 osób. Kilka lat wcześniej, w tym samym miejscu i w podobnych okolicznościach zginęło 200 osób, jednak największą tragedią tropikalnego jeziora była ta z 1996 roku, gdy prom MV Bukoba przewrócił się na Jeziorze Wiktorii. Zdarzenie pochłonęło aż 800 śmiertelnych ofiar. Była to największa tragedia w ruchu śródlądowym minionego wieku.

Władze Tanzanii na bieżąco podają wyniki akcji ratunkowej. Nie podano jednak przyczyn, dlaczego została zawieszona tuż przed świtem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w Polsce! Siedmiolatek wypadł z okna na na trzecim piętrze, jest w ciężkim stanie
  2. Afrykański pomór świń nie zostanie zahamowany. Polskę czeka epidemia
  3. Ogromny statek zatonął. Rodziny ofiar zrozpaczone, służby BEZRADNE

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

Zobacz również