Wiceszef MON, Bartosz Kownacki, stwierdził, że Francuzi to „ludzie bez klasy”. To odpowiedź polskiego polityka na decyzję francuskich władz o odebraniu statusu oficjalnego delegacji polskiej, która stawi się na targach Euronaval 2016 w Paryżu.

O tym, że francuskie władze odebrały polskiej delegacji oficjalny status, informowaliśmy wczoraj. W środę rano działania Francuzów ostro skomentował Bartosz Kownacki, który odmówił im jakiejkolwiek klasy i stwierdził, że ci „skompromitowali się swoją decyzją”.

Zastępca Macierewicza podkreślił, że Francuzi najpierw sami zaprosili Polaków na paryskie targi, a teraz odmawiają im oficjalnego statusu. Wiceszef MON stwierdził, że jeszcze kilka wieków temu „Francuzi uczyli się od Polaków jeść widelcem” i może teraz zachowują się tak, jakby znów dopiero się tego uczyli.

 – To są ludzie, którzy uczyli się jeść od nas widelcem parę wieków temu. Więc być może w taki sposób się teraz zachowują – podsumował Kownacki.

Przypomnijmy, że polsko-francuskie stosunki mocno się ochłodziły od czasu, kiedy polski rząd ogłosił, że odstępuje od wartej 13 mld złotych umowy. Władze naszego kraju tym samym zaniechały kupna śmigłowców typu caracal, o zakupie których decyzję podjęła jeszcze zeszła władza w 2012 roku. Rząd PiS uznał bowiem, że oferta Francuzów nie jest tak atrakcyjna jak się wydawało.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: natemat.pl, rp.pl
pt

...

Zobacz również