Paręnaście lat temu w jej muzyce zakochały się tysiące Polaków. Dzięki charakterystycznym, elektronicznym brzmieniom i głębokiej barwie głosu, krzyknięto ją polską Björk. Niedługo później została laureatką Fryderyka. Zrezygnowała jednak z kariery w Polsce aby… pracować w brytyjskiej restauracji.

Fiolka, a dokładnie Wioletta Stefania Najdenowicz, zdobyła w Polsce dużą rozpoznawalność. Zrezygnowała jednak z kariery muzycznej, aby wyjechać do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach pracuje w restauracji. Twierdzi, że woli to od życia w Polsce przy obecnym klimacie politycznym.

– W Polsce nic nie jest stabilne. Ostatnio powiedziałam koleżance, że boję się wpaść nawet na chwilę, bo ten koleś z Żoliborza może w nocy zdelegalizować paszporty i co? Wszystko jest możliwe – powiedziała Fiolka w rozmowie z „natemat.pl”.

Piosenkarka wspiera osoby, które protestują pod Sejmem przeciwko rządom PiS. Poparcie wyraża korzystając z Facebooka, na którym określała się, jako „lewacka kurwa”. Jednocześnie Fiolka nie ukrywa, że do wyjazdu zachęciła ją również wizja lepszej jakości życia na zachodzie.

– Moja emigracja ma bardzo przyziemny powód: mam 53 lata, a w Polsce potencjalny pracodawca spojrzawszy na moją datę urodzin nawet mnie nie zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Tu, w Londynie, znalazłam pracę praktycznie po tygodniu, a w restauracji, gdzie teraz pracuję, przyjęto mnie natychmiast właśnie dlatego, że jestem z Polski. Jesteśmy znani z tego, że ciężko pracujemy i chcemy pracować – powiedziała w wywiadzie Fiolka.

Piosenkarka w rozmowie z „natemat.pl” podkreślała, że „nie kręci jej cierpienie”. Właśnie z nim kojarzy jej się Polska. Woli przyjemne i spokojne życie na Wyspach niż powrót do kraju.

fot. Facebook/Fiolka Najdenowicz
fot. Facebook/Fiolka Najdenowicz
fot. Facebook/Fiolka Najdenowicz
fot. Facebook/Fiolka Najdenowicz

źródło: natemat.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również