Nie ulega wątpliwości, że w Polsce poglądy katolickie i konserwatywne są często połączone ze zdecydowaną postawą antyaborcyjną. Jak pokazują badania CBOS, poglądy nie zawsze idą w parze z praktyką.

Z badania CBOS wynika, że Polki deklarujące się jako katoliczki lub konserwatystki zdecydowanie częściej poddają się zabiegowi aborcji niż te o poglądach lewicowych. Można się z nich dowiedzieć, że aborcji częściej dokonują kobiety z niższym wykształceniem, w gorszej sytuacji materialnej i o prawicowych poglądach, które kilka razy do roku biorą udział w praktykach religijnych.

fot. oko.press
fot. oko.press

Choć wspomniane badanie CBOS pochodzi z 2013 roku, to znowu zrobiło się o nim głośno za sprawą Czarnego Protestu, którego uczestniczki nie zgadzają się na zaostrzenie prawa antyaborcyjnego w Polsce. Ostatnio powołała się na nie m. in. Beata Nowacka.

– Badania pokazały, że Polki przyznające się do poglądów prawicowych częściej dokonują aborcji niż te o poglądach lewicowych. – powiedziała, sugerując konserwatystkom hipokryzję.

źródło: oko.press

...

Zobacz również