Zasiłek opiekuńczy. Jest decyzja rządu. Wiemy, co z pieniędzmi po 24 maja

Zasiłek opiekuńczy. Jest decyzja rządu. Wiemy, co z pieniędzmi po 24 maja Źródło: Pixabay pasja 1000

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja - poznaliśmy właśnie zasady przyznawania zasiłku po tym terminie. Jakie będą wypłaty? Jakie wymagania należy spełnić? Znamy szczegóły pomocy dla rodziców. Rząd zapowiada zmiany w zakresie przyznawania świadczenia. Komu ono przysługuje? Znamy kwotę!

Zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany także po 24 maja, taka informacja została przekazana w rządowym rozporządzeniu. W dokumencie określono warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby starać się o finansowe wsparcie od państwa.

Zasiłek opiekuńczy przyznawany jest rodzicom, którzy ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół muszą wziąć wolne w pracy, aby zostać z pociechami w domach lub nie mogą im zapewnić innej opieki. Według wstępnych założeń zasiłek miał być wypłacany do 24 maja, ponieważ początkowo o takiej dacie otwarcia szkół była mowa. Teraz jednak wiemy, że szkoły nie zostaną otwarte 25 maja.

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Według rządowego rozporządzenia zasiłek opiekuńczy będzie nadal przysługiwał. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. Zmieniają się one, ponieważ żłobki i przedszkola zostały już otwarte.

Jak dowiadujemy się z dokumentu, dodatkowe wypłaty świadczeń zostały przedłużone do 14 czerwca. Decyzją Rady Ministrów zasiłek będzie przysługiwał nawet na dzieci w wieku żłobkowym lub przedszkolnym. Jest jednak warunek - żłobek lub przedszkole musi oświadczyć, że w nowym reżimie sanitarnym nie jest w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom. Zasiłek opiekuńczy przysługuje także rodzicom, którzy w wyniku obaw związanych z koronawirusem sami decydują, że nie poślą dzieci do żłobków lub przedszkoli.

Dzisiaj grzeje:
1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
2. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko

Z dodatkowego czerwcowego zasiłku mogą skorzystać rodzice lub prawni opiekuni dzieci do lat ośmiu, którzy są objęci ubezpieczeniem chorobowym, a w wyniku pandemii koronawirusa nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom. Ze świadczenia mogą także skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę
  2. Justyna Żyła przerwała milczenie. Tym razem wspomina rozwód z mężem. Nieznane kulisy małżeństwa wyszły na jaw
  3. Przez koronawirusa nie mogła być przy umierającej siostrze, nie dała za wygraną. Zrobili dla niej wyjątkową rzecz, łzy same lecą
  4. Umierał na oczach swojego 10-letniego synka. Media przekazały właśnie wiadomość o tragicznej śmierci aktora znanego z telewizyjnych seriali
  5. Polacy płacą kilkukrotnie więcej. Na wizytę w konkretnych salonach lepiej wziąć portfel pełen pieniędzy
  6. Spojrzała na torby z zakupami synowej i pobladła. Teściowa 20-sekundową sztuczką zmieniła życie całej rodziny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News