Nie mają litości dla rodziców. Zasiłek opiekuńczy nie dla wszystkich

Nie mają litości dla rodziców. Zasiłek opiekuńczy nie dla wszystkich Źródło: Pixabay.pl/Pexels

Zasiłek opiekuńczy nie dla wszystkich? Okazuje się, że tak. Niektórzy pracownicy nie będą mogli korzystać z tych przywilejów.

Zasiłek opiekuńczy dla niektórych to coś co powala im łączyć koniec z końcem. Mimo wszystko, niektórzy nie otrzymają owej darowizny. Jak się okazuje nie wszyscy będą mogli skorzystać z przywilejów jakie oferuje specustawa. Wiele rodzin może zostać na lodzie i bez środków do życia.

Czy kadrowa może odmówić wysłania wniosku o zasiłek do ZUS po tym, jak zgłosiła pracownika do postojowego? Zdaniem Andrzeja Radzisława, radcy prawnego z kancelarii Goźlińska Petryk i Współpracownicy, kluczowa jest data kiedy pracownik złożył pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy.

Zasiłek opiekuńczy - kiedy przysługuje, a kiedy nie?

Jeśli pracownik wysłał wniosek przed wprowadzeniem u pracodawcy postojowego, ma wtedy prawo do tego prawo. Zasiłek jest rekompensatą za utracone dochody. Zatem wszystkie wnioski o zasiłek przestojowy złożone przed wprowadzeniem przepisów specustawy (zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2020 roku), automatycznie uprawniają do wypłaty świadczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wtedy pracodawca takie osoby może zgłosić do przestojowego, gdy ten zasiłek im się skończy. Co jeśli zasiłek nie przysługuje i pracownik zostanie dosłownie z niczym? Jak ma sobie poradzić w tej trudnej sytuacji gdzie nie ma kompletnie dochodów, a żyć jakoś trzeba? Radcy prawni wyjaśniają.

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia

2. Mateusz Morawiecki: Przedłużamy wszystkie obostrzenia. Wiadomo dokładnie, do kiedy będą zamknięte szkoły

Andrzej Radzisław oznajmia, że sytuacja zmienia się, jeśli pracownik chce skorzystać z tego dodatkowego zasiłku, przykładowo od dzisiaj, a pracodawca zgłosił go już do postojowego. Wtedy opiekuńczy nie będzie się należał pracownikowi. Z kolei Mirosława Strzelec-Gwóźdź, również radca prawny, dodaje, że gdy pracownik w czasie przestoju dostał inną pracę od pracodawcy, która umożliwia sprawowanie opieki nad dzieckiem, może wtedy wystąpić z wnioskiem o zasiłek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczny list lekarza. Sytuacja w niektórych z polskich szpitali jest bardzo zła
  2. Mistrz świata zamordowany przed swoim domem. Sportowiec osierocił trójkę dzieci
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News