Zasiłek dla bezrobotnych
Public Domain Pictures
Konrad Karpiuk - 29 Maja 2020

Miało być 1200 złotych od poniedziałku. Wiemy, ile naprawdę dostaną Polacy "na głowę", niestety nie mamy dobrych wieści

Zasiłek dla bezrobotnych według obietnic Andrzeja Dudy miał wynieść 1200 zł. Niedługo później te zapowiedzi potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Doszło jednak do nieprzewidzianej sytuacji, w wyniku której rzeczywista kwota pieniędzy jaką otrzymają bezrobotni znacznie różni się od tej zapowiedzianej.

Zasiłek dla bezrobotnych zmienia się w czerwcu. Obowiązujące przepisy wymagają, aby zmiana jego wysokości zachodziła raz w roku i to właśnie na początku szóstego miesiąca roku. Jednak prace nad zmianą wysokości zasiłku wciąż się nie skończyły, a początek czerwca lada chwila.

Zasiłek dla bezrobotnych nie tak wysoki, jak zapowiadano

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło, o ile wzrośnie zasiłek dla osób bezrobotnych. Będzie to kwota wyższa o niecałe 20 zł (dokładnie 19,90 zł) względem poprzedniego roku. Bezrobotni otrzymają 881,30 zł zasiłku przez pierwsze trzy miesiące. Jeśli przez ten czas nie znajdą pracy, spadnie on do 692 zł (wzrost o jedyne 15,6 zł).

Tadeusz Rydzyk nie ma już pieniędzyRydzykowi brakuje pieniędzy, drży z niepokoju. "Ofiary ledwo starczały od pierwszego do pierwszego"Czytaj dalej

Resort musiał wydać takie obwieszczenie ze względu na obowiązujące przepisy. Prace nad projektem wciąż trwają, więc co za tym idzie, bezrobotni w czerwcu nie mają co liczyć na świadczenie o zapowiadanej wcześniej wysokości. Ponadto wciąż trwa spór o inny problem związany z zasiłkami, co nie przyśpiesza prac nad ustawą.

Nie wszystko jest jeszcze jasne w ustawie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Była żona Michała Wiśniewskiego wróciła do gwiazdoraByła żona Wiśniewskiego wróciła, wszystko się wydało. Pikantne szczegóły niespodziewanie trafiły do mediówCzytaj dalej

Podwyżkę zasiłku dla bezrobotnych zapowiadał Andrzej Duda, jak i Mateusz Morawiecki. Jednak z racji, że nie udało się opracować ustawy do końca miesiąca, pierwsze zasiłki o zapowiadanej wysokości trafią do Polaków dopiero na początku czerwca, zakładając, że ustawa przejdzie wszystkie etapy do jej uchwalenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Jerzy Pilch, tragiczne informacje przekazała żona
2. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł

Ponadto w rządzie trwa konflikt dotyczący zasiłku solidarnościowego. Andrzej Duda zapowiedział, że osoby, które straciły pracę w wyniku kryzysu mają przez trzy miesiące otrzymywać 1300 zł zapomogi. Nie wiadomo jednak, czy świadczenie będzie przysługiwało wszystkim, czy tylko tym osobom, które nie będą miały prawa do zwykłego zasiłku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działają na kleszcze jak magnes. Dowiedz się, co przyciąga niebezpieczne pasożyty
  2. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  3. Złapali 33-latka na przekopywaniu ziemi. Gdy weszli do jego domu, dokonali porażającego odkrycia
  4. Skandaliczne sceny w programie na żywo. Kamera nagrywała do samego końca
  5. Viki Gabor zaszalała, zrezygnowała z charakterystycznej fryzury. Po metamorfozie jest nie do poznania
  6. Pan Janusz ogłosił ile płaci za zebranie łubianki truskawek. Miesięcznie zarobisz nawet ponad 5 tysięcy złotych

Zaginiony chłopiec, porażająca prawdaWszyscy myśleli, że chłopiec uciekł z domu. Po 10 dniach policja odkryła porażającą prawdęCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News