Lada dzień Polacy dostaną nawet po 4200 złotych "na głowę"? Wystarczy, że zostanie spełniony jeden warunek

Lada dzień Polacy dostaną nawet po 4200 złotych "na głowę"? Wystarczy, że zostanie spełniony jeden warunek Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony, dodatkowo planowane jest wypłacanie przez 3 miesiące zasiłku solidarnościowego. Projekt ustawy został skierowany do Sejmu przez prezydenta. Kto może się ubiegać? Kiedy można liczyć na pieniądze?

Zasiłek dla bezrobotnych - czy wzrośnie jego wysokość? Prawdopodobnie tak, projekt nowej ustawy został już skierowany do Sejmu. W dodatku wprowadzony zostanie zasiłek solidarnościowy, ma on być formą pomocy dla osób, które straciły pracę z powodu panującej pandemii koronawirusa. Świadczenie będzie można pobierać przez trzy miesiące. Kto będzie mógł skorzystać?

Zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie? Dodatkowy zasiłek solidarnościowy - dla kogo?

Zasiłek solidarnościowy będzie można pobierać przez 3 miesiące, jego wysokość to łącznie 4200 zł (1400 zł miesięcznie). Ogłoszenie nowej ustawy w momencie kampanii może znacząco podnieść sondaże prezydenta Andrzeja Dudy. Dodatkowa pomoc dla osób, które straciły pracę, została zapowiedziana już w maju. W tej chwili projekt został przekazany przez prezydenta do Sejmu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dodatek solidarnościowy będzie wypłacany osobom, które był zatrudnione na umowę o pracę, jednak z powodu pandemii po 31 marca bieżącego roku utraciły zatrudnienie. Kolejnym warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu z tytułu pracy przez co najmniej 90 dni. Zasiłek będzie wypłacany maksymalnie przez trzy miesiące, czyli jego łączna kwota to 4200 złotych netto.

Dodatek będzie przysługiwał na okres od 1 czerwca do 31 sierpnia (zostanie przyznany wstecz). Jeśli ktoś otrzyma takie wsparcie, nie będzie mu przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych. Co ważne, w trakcie korzystania z tej formy pomocy, mamy zapewnione ubezpieczenie zdrowotne. Od kwoty zasiłku nie będzie pobierany podatek dochodowy, nie będzie można również dokonywać z niego potrąceń oraz egzekucji.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Mama w ciąży i trójka dzieci zginęli w tragicznym wypadku. Wszystko przez jedną rzecz, którą robi wiele osób

W związku z pandemią koronawirusa planowane jest również podniesienie zasiłku dla bezrobotnych. Zamiast obecnych 880 złotych, będzie można otrzymać 1200 złotych. Taką kwotę będzie można jednak otrzymywać przez 90 dni. Później jego wysokość zmieni się do 942,30 złotych. Podwyższenie zasiłku planowane jest od 1 września 2020 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Policja nie pozostawia złudzeń. Będą kary nawet do 30 tysięcy złotych za czynność, którą Polacy masowo robią codziennie
  4. Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa
  5. Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News