Będziecie wściekli jak to przeczytacie. Lepiej usiądźcie

Będziecie wściekli jak to przeczytacie. Lepiej usiądźcie

Pensje Polaków zdecydowanie nie są najwyższe w Europie. Nie możemy konkurować z rynkiem Europy Zachodniej, gdzie w zależności od kraju można za wykonaną pracę zdobyć od 2 do nawet 4 razy większe wynagrodzenie. Co jednak zaskakujące, sami Polacy... zaniżają własne oczekiwania zarobkowe! Po przeczytaniu wyników tej sondy opadną wam szczęki.

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło ostatnio badanie wśród obywateli dotyczące zarobków w Polsce. Ankieterzy zapytali ile pieniędzy potrzeba, by Polak mógł przeżyć miesiąc spełniając tylko podstawowe potrzeby, żyjąc na poziomie średnim oraz żyjąc w dostatku. Dla dokładniejszego przeliczenia proszono o odpowiedzi z kwotami netto.

Pieniądze w Polsce - można przeżyć za mniej niż 1500 złotych?!

Wyniki badania są zaskakujące. Polacy nie podali wysokich kwot, czego można było się spodziewać. Zamiast tego średnia kwota na zaspokojenie podstawowych potrzeb to... 1477 zł! W dużych miastach przeżycie za takie pieniądze może okazać się wręcz niemożliwe - 1,5 tysiąca złotych to cena za jaką wynajmie się małą kawalerkę. A gdzie dalej opłaty za wodę, prąd czy gaz, wyżywienie, środki higieny? Nawet zakładając, że część ankietowanych to emeryci, właściciele gospodarstwa rolnego, którzy nie potrzebują dużo do przeżycia, takie pieniądze to za mało na życie z godnością. Jakich zarobków oczekują Polacy do życia na "średnim poziomie"? Wystarczy 2317 złotych. Do "dostatniego" życia potrzeba średnio 3605 złotych. Wyniki tych deklaracji bezsprzecznie zaskakują. W dalszej części ankiety CBOS zapytało ile potrzeba na jedną osobę w gospodarstwie jednoosobowym, a ile gdy w rodzinie są cztery osoby. I znów zaskoczenie, bo gdy ilość członków rodziny rosła, tym minimalny zarobek na jedną osobę był... mniejszy. Życie w dużej rodzinie miałoby być tańsze? Wielu się pewnie nie zgodzi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje z ministrem PiS? Leży w szpitalu, nie może mówić
  2. KFC wyśmiał prezydenta Dudę! Wpis sieci robi furorę w internecie
  3. Sławomir zarabia miliony, a jakie ma auto? Będziecie zaskoczeni
  4. Ile lat ma Ryszard Kotys? Toczą go okropne choroby
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News